ПолітикаХристиянські новини

Режим paperless: 24 серпня Україна здійснить наступний крок до диджиталізації

Україна потужними темпами здійснює «діджитал революцію» – оцифровування держави. Наступним кроком буде paperless, коли державні органи прийматимуть від громадян документи й довідки в електронному вигляді. Президент України Володимир Зеленський заявив, що країна ввійде у відповідний режим 24 серпня 2021 року, у день святкування 30-річчя своєї незалежності.

Джерело: sobor.com.ua з посиланням на pravda.com.ua

«Ніяких паперів для державних органів. Жоден не зможе вимагати від громадянина України папірці або будь-які довідки для надання державних послуг, ми зробимо все, щоб держава без паперу існувала дійсно не на папері», – наголосив Президент України.

Він підкреслив, що раніше, аби отримати низку дозволів, треба було платити хабарі, а зараз треба платити лише за Інтернет. Раніше це 10 кабінетів – зараз 1 сайт. Раніше це 50 довідок у чергах – зараз 3-4 кліки у смартфоні. Раніше тижні й місяці – зараз 10 чи 20 хвилин, щоб відкрити ФОП і ТОВ у режимі онлайн.

Якщо минулого року бізнес онлайн відкривали 5 % підприємців України, то зараз − 50 %, сказав він.

Володимир Зеленський підкреслив, що у смартфоні тепер можна зареєструвати немовля, змінити місце реєстрації, також діють цифрові документи та десятки онлайн-послуг.

«Сьогодні – знаковий день, коли ми робимо перший крок на шляху до електронної демократії. І цей крок – запуск у “Дії” електронних петицій», – зазначив Володимир Зеленський.

Заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров наголосив, що для автомобілістів запускається заміна посвідчення водія через мобільний додаток «Дія».

Також, за словами заступника міністра внутрішніх справ, вже зараз запроваджується електронна зміна реєстрації місця проживання. До кінця року ця послуга буде можлива для всієї України.

При цьому незабаром буде запроваджена можливість доставки посвідчень водія прямо додому, заявив він.

А для зміни місця реєстрації необхідно мати лише ID-паспорт.

Зареєструватись у власному житлі можна буде без додаткових погоджень, в іншому випадку – необхідне буде отримання електронного погодження реєстрації від власника житла. Зміни будуть проведені протягом доби автоматично.

Нагадаємо, що електронні паспорти вже прирівняли до паперових. Президент України  Володимир Зеленський підписав відповідний Закон.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!