Проведення КиївПрайду біля Михайлівського монастиря викликало протест депутатів, військових і ПЦУ

Проведення ЛГБТ-заходу КиївПрайду поблизу Михайлівського Золотоверхого монастиря 7 червня спричинило гостру реакцію в українському суспільстві. Представники духовенства, народні депутати, військовослужбовці та активісти засудили вибір локації для фестивалю, розцінивши це як навмисну провокацію проти християнської спільноти.
Джерело: Всі разом
Організатори фестивалю спершу планували проводити його у «Експоцентрі України», однак незадовго до заходу заявили про загрозу теракту й перенесли подію в історичний центр столиці — поблизу святині, що особливо обурило релігійне середовище. До того ж захід збігся у часі зі святом Трійці, яке цього року припадало на 8 червня.
У відповідь на такі дії ряд громадських організацій, серед яких «Гарнізон», «Авангард», «Кровна єдність», «Всі разом!», «Братство», «Щит традиції», організували мирний протест на Михайлівській площі. Втім, поліція затримала понад два десятки учасників акції. За свідченнями очевидців, під час затримання силовики застосували фізичну силу. Серед постраждалих був і військовослужбовець із протезом, якому було пошкоджено кінцівку.
Факт вибору місця проведення заходу та затримання протестувальників викликав гучний суспільний резонанс. Народний депутат Євген Петруняк публічно заявив про неприпустимість таких провокацій під час війни й закликав СБУ та поліцію розслідувати можливі зв’язки організаторів акції з країною-агресором.
«Організатори намагаються дестабілізувати ситуацію в Україні. Це відверта наруга над традиційними цінностями», — підкреслив Петруняк.
Свою офіційну позицію висловила також Православна Церква України. У зверненні Київської Митрополії акцію було названо «цинічною антицерковною провокацією». ПЦУ наголосила, що проведення подібного заходу в безпосередній близькості до монастиря та напередодні великого християнського свята було спрямоване на дискредитацію релігійної спільноти.
У заяві ПЦУ, зокрема, йдеться: «Поширення гендерної ідеології та публічне пропагування гріха гомосексуалізму суперечить християнському вченню та є образою для мільйонів українців».
Голова руху «Всі разом!» Руслан Кухарчук висловив підтримку протестувальникам і подякував ПЦУ за чітку позицію: «Ці люди є голосом совісті в нашому суспільстві. Завдяки їхній стійкості ми зберігаємо моральний фундамент держави».
Дії поліції та організаторів КиївПрайду також засудили представники українських військових. Серед них публічні заяви зробили Сергій Бондар, Крістіан Ударов, Дмитро Кухарчук та інші.
У відповідь на події 7 червня у Києві активісти закликали українців приєднатися до Ходи на захист сім’ї, дітей та України, яка запланована на 14 червня на Майдані Незалежності.
Читайте також:







