Новини суспільства

Правила, проблеми й небезпеки літнього оздоровлення та відпочинку українських дітей в умовах війни

В умовах воєнного стану визнані певні правила для здійснення літнього оздоровлення та відпочинку українських дітей, а також небезпеки й проблеми у реалізації цих проєктів. Це обговорювалося 24 травня на засідання Центрального міжвідомчого штабу з координування організації оздоровлення та відпочинку дітей при Міністерстві соціальної політики України.

Джерело: Telegram CCI Ukraine

Присутні підкреслили, що найпершою умовою для дитячого оздоровлення та відпочинку мають бути бомбосховища або інші укриття, щоб перемістити у них дітей під час можливих повітряних атак.

Окрім того, існують певні нюанси та проблеми щодо реалізації дитячих оздоровлень. Зокрема, у більшості обласних військово-цивільних адміністрацій відсутні кошти на такі проєкти, бо їх передано для потреб Збройних сил.

До того ж дитячі оздоровчі заклади також не готові до відкриття оздоровчого сезону. Нині вони не обстежені комісіями та не отримано дозволів на відкриття.

Проблемний буде і переїзд дітей з одного регіону до іншого як залізницею, так і автотранспортом. До того ж зараз високі ціни на пальне.

Учасники зустрічі вирішили визнати наступні правила для здійснення оздоровлення та відпочинку українських дітей:

 • Відтермінувати на 1 місяць розгляд питання щодо готовності до літнього оздоровчого сезону закладів оздоровлення дітей, які розташовані у більш безпечних регіонах України.
 • Оздоровлення та відпочинок дітей можливий при дотриманні умов:
  • дозвіл на відкриття слід отримати в першу чергу від військових державних адміністрацій на цій території;
  • проведення комплексної перевірки Департаменту охорони здоров’я (ДОЗ) усіма службами;
  • забезпечення безпеки дітей при повітряній загрозі;
  • збільшення кількості вихователів;
  • отримання згоди від батьків на перебування дітей в ДОЗ.
 • Визнати за доцільне здійснювати оздоровлення дітей, які проживають на адміністративній території, де розташований ДОЗ, а також дітей переміщених осіб та інших категорій дітей при згоді їхніх батьків.
 • Оздоровлення дітей за межами України здійснюватиметься за кошти благодійних організацій через обласні держадміністрації.

Зазначається, що відповідні рішення Штабу ляжуть в основу відповідного рішення Уряду України.

Нагадаємо, що в деокупованих територіях Київської області команда християн-волонтерів київської церкви «Божа родина» організувала дитячі табори. Місцева влада підтримала благодійні заходи, хоча місцеві мешканці поставилися скептично до цих проєктів. Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button