Православні новини

Позбавити главу РПЦ Кирила престолу патріарха та визнати ідеологію «русского міра» єретичною – звернення Синоду ПЦУ до вселенського патріарха Варфоломія

У своєму листі від 27 липня Синод Православної Церкви України закликає вселенського патріарха Варфоломія позбавити главу Російської Православної Церкви Кирила престолу патріарха, а ідеологію «русского міра» визнати єретичною.

Джерело: pravda.com.ua з посиланням на pomisna.info

Релігійні діячі закликають «засудити доктрину “русского міра” та визнати її єретичною.  До того ж вони просять «кваліфікувати дії патріарха Кирила Гундяєва на канонічній території Олександрійського Патріархату як схизматичні, та позбавити голову РПЦ права посідати Московський патріарший престол».

До того ж автори звернення підкреслили, що доктрини «русского міра» також несуть заперечення прав народів на історичне самовизначення або історичний фаталізм. Нібито, на думку Кирила, «росіяни, українці та білоруси … належать до спільної цивілізації “русского міра” і як такі не мають морального права на подальше історичне самовизначення», зазначає Синод.

Ця расистська концепція, що ділить народи та держави на «справжні» та «штучні», намагається заперечити право народу України на автокефалію та власне держбуття, вважають релігійні діячі ПЦУ.

Раніше, 15 березня, Синод опублікував декларацію про «русскій мір», в якому наголошується, що це ідеологія є неправославною, єретичною доктриною, близькою до вчення етнофілетизму.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!