Понад 500 православних теологів світу критикують “русский мир” Патріарха Кирила

Близько п’ятисот православних теологів з усього світу висловили своє незгоду з концепцією “русского мира”, яку пропагує Патріарх Кирило, за словами релігієзнавця Людмили Филипович.
Джерело: risu.ua
Вона зазначає, що Томос про автокефалію Православної Церкви України, підписаний Вселенським Патріархом Варфоломієм, символізує новий етап у розвитку церкви, включаючи можливість співслужіння з Константинополем та Олександрією.
Филипович також висловлює думку, що перехід церковних громад до Православної Церкви України вимагає значних змін у свідомості людей, а також вирішення практичних питань, як-от оформлення документів та перереєстрація громад. Вона підкреслює, що Українська Православна Церква вже давно змінила назву, відмовившись від терміну “Московський Патріархат”, але ще не повністю усвідомила свою українську ідентичність.
Читайте також:
За словами Филипович, Російська Церква, підтримуючи режим Путіна, відійшла від християнських цінностей. Вона критикує цю Церкву за відсутність співчуття та бажання до миру, підкреслюючи, що понад півтисячі православних богословів засудили Патріарха Кирила та його концепцію “русского мира”.







