ООН: 5 мільйонів українців стикаються з голодом, багато хто змушений брати борги на їжу

П’ять мільйонів мешканців України опинилися перед серйозною нестачею харчових продуктів, найбільш критична ситуація склалася у прифронтових регіонах. Про це повідомляє Всесвітня продовольча програма ООН (WFP).
Джерело: wfp
Критична ситуація у прифронтових регіонах
Згідно з даними WFP, мільйони українців змушені вдаватися до крайніх заходів для того, щоб прогодувати свої родини. Люди скорочують власні порції їжі, щоб нагодувати дітей, або беруть у борг гроші на купівлю продуктів.
Особливо гостра ситуація у Херсонській області, де понад половина населення відчуває дефіцит харчів. Водночас у Запорізькій та Донецькій областях два з кожних п’яти мешканців стикаються з голодом.
Вимушені заощадження та борги
Представники WFP наголошують, що навіть отримуючи гуманітарну допомогу, українці продовжують суттєво економити на продуктах. 72% отримувачів продовольчої допомоги зазначили, що змушені купувати менш поживні товари, пропускати прийоми їжі або позичати гроші на харчування.
Директор WFP в Україні Річард Раган зауважив, що ситуація особливо складна через порушення комерційних постачань, пошкоджену інфраструктуру та обмежені можливості заробітку.
Стрімке зростання цін
Продовольча криза поглиблюється стрімким зростанням цін на базові продукти харчування. За останній рік ціни на основні продукти збільшилися на 25%, а окремі види овочів подорожчали навіть удвічі.
Навіть там, де магазини функціонують, багато родин не можуть дозволити собі купити достатньо їжі.
«Родини в прифронтових зонах стоять перед важким вибором: скоротити прийом їжі чи позичити кошти, аби вижити. Цей регіон, колись вважався одним із найбагатших аграрних центрів світу, сьогодні повністю залежить від гуманітарної допомоги», — заявив Річард Раган.
Читайте також:







