Народжуваність в Україні щороку зменшується на 30-35 тис. дітей, – Денісова

В Україні знижується народжуваність, щорічно на 30-35 тис. дітей про це заявила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, пише Слово про Слово з посиланням на Цензор.НЕТ.
Денісова взяла участь у круглому столі “Підтримка грудного вигодовування — в основі національної політики дружньої до сім’ї” проведеного напередодні Всесвітнього тижня грудного вигодовування.
“Проблематика, яку ми обговорюємо, дуже важлива для держави, адже немає дітей – немає держави. Кожного року в Україні на 30-35 тисяч зменшується народжуваність дітей: якщо у 2011 році було 8,3 млн, то на кінець 2019 року було 7,9 млн дітей — тобто вони просто не народжуються”, – заявила Денісова.
Чисельність населення України до кінця цього століття може зменшитися до 17,5 мільйона, йдеться у дослідженні групи вчених. Вони прогнозують, що кількість населення на планеті зросте на мільярд до 8,8 мільярда.
Сучасна національна демографічна політика переважно залучає до свого арсеналу економічні заходи стимулювання народжуваності, не приділяючи належної уваги заходам соціально-психологічного характеру. Проте, варто наголосити, що на рівень народжуваності впливає, перш за все, рівень моральності та особливості світогляду громадян, ставлення до інституції сім’ї та відповідального батьківства.
Держава зобов’язана захищати та популяризувати інституцію сім’ї для збереження нації від вимирання. Так, головним пріоритетом демографічної політики України має бути національна сімейна стратегія, а державні органи всіх рівнів мають в усіх своїх діях, рішеннях і концепціях виходити з базового принципу – сприяти укріпленню, розвитку та захисту інституту природної сім’ї, подружжя, батьківства, материнства і дитинства як основи існування нашого суспільства.
[sc name=”futerblock” ]