Новини суспільства

Благодійний фонд «Ми поруч» допомагає в облаштуванні житла для переселенців

Як фонд допомагає в облаштуванні житла для переселенців і чому допомога буковинців так важлива

Тисячі людей-потерпілих змушені залишатись на Буковині вже не один місяць. З початку війни, завдяки координаційній лінії «Ми поруч» та зусиллями помісних церков, вдалося розмістити близько 11 000 нужденних.

Але до фонду продовжують звертатись все більше і більше людей, яким ми всіляко намагаємося допомогти. Їх запити різноманітні. Хтось вже встиг адаптуватись, знайти роботу. Але є й ті, хто продовжує потребувати продуктів, одягу, гігієни, а головне − даху над головою.

Благодійний фонд «Ми поруч» допомагає в облаштуванні житла для переселенців

Критичною є ситуація з житлом. Тимчасові прихистки на базі муніципальних закладів реорганізовані. Багато церков, через брак фінансування, також вимушені відмовляти у поселенні.

Наразі є ще доступні будинки для облаштування в області. Проте на такий варіант погоджується невелика кількість переселенців. Натомість ціни на оренду помешкання в місті залишаються стабільно високими, попит космічно перевищує пропозицію. Прикро визнавати, але фактор людської ненажерливості також дає про себе знати. Навіть під час війни. Кімнати в комунальних квартирах, які до війни, від сили, могли коштувати 1500 грн зараз здаються мінімум за 5000.

«Реалії в нас такі, що усіх охочих ми просто фізично не зможемо поселити в Чернівцях. Але в області поки ще є непогані будинки. З їхнім обігрівом ми як фонд вже почали допомагати», – говорить директор фонду «Ми поруч» В’ячеслав Нагірняк.

У співпраці з міжнародними організаціями фонд вже закупив обігрівачі та побутові прилади для шелтерів в області, де продовжують вимушено мешкати переміщені особи. Серед них велика кількість людей похилого віку та з обмеженими можливостями.

Благодійний фонд «Ми поруч» допомагає в облаштуванні житла для переселенців

Між тим, на рівні помісних церков, йде облаштування будинків у селах. Фонд також сприяє закупівлі дров для обігріву.

Звісно, інфраструктура в селі певним чином відмінна від міської. Але рівень життя в сільській місцевості на Буковині, де розвинений малий та середній бізнес, є велика кількість приватних господарств, значно перевищує рівень життя у звичайному селищі на Півдні чи Сході України.

Ділиться переселенка з Каховки, яка вже пів року мешкає в Білівцях: «Не збирались залишатись в селі з дитиною. Ми жили у місті і для нас було важливо, щоб і лікарня була, і садочок. Але тут ми маємо все, що нам необхідно. І робота є. І садок непоганий. Вже дровами запаслись. Хоч і доводиться багато працювати з облаштуванням будинку − ми все одно дуже вдячні. Ми у безпеці».

Завдяки відкритим серцям і домівкам буковинських родин тисячі потерпілих мали змогу знайти тимчасовий прихисток і почати нове життя. Але є й ті, хто змушений виїжджати прямо зараз. Без коштів. Без речей. Холодними ночами. Як і 8 місяці тому. Але різниця в тому, що місця для прихистку залишається вкрай мало.

Благодійний фонд «Ми поруч» допомагає в облаштуванні житла для переселенців

Наостанок, звертаємося до всіх людей доброї волі Буковини

Якщо ви бажаєте послужити своїм житлом, маєте можливість надати в користування кімнату/квартиру чи будинок, будь ласка, зв’яжіться з нами через myporuch1@gmail.com або телефон гарячої лінії: 050 106 88 81.

Хочемо сподіватись, що цієї зими нікому не доведеться замерзати від чиєїсь ненажерливості чи байдужості. Або залишитися під обстрілами та жити у напівзруйнованих будинках.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!