Актуальне

Хрещення 1030 років тому і цивілізація

Саме християни створили сучасну цивілізацію вони – послідовники Ісуса з Назарету. Це вже пізніше нам «пояснять», що церква і віруючі – вороги науки, прогресу і демократії…
Християни стали основоположниками системи освіти. Майже всі найвидатніші університети світу засновані як біблійні школи і духовні семінарії.
Знаменитий Оксфордський університет був створений в 1117 році виключно для того, щоб дати церковним служителям серйозну освіту – як богословську, так і природничу. Адже саме ця категорія громадян була відповідальна не лише за духовне годування пастви, але і за загальне її просвітлення. Це вже пізніше в стінах цієї альма-матер Річард Докінз – «найзнаменитіший атеїст сучасності», – почне усім доказувати, що він походить від мавпи.
Те ж саме стосується і великої американської трійки університетів: Гарварда, Йеля і Прінстона. Перший названий в честь місіонера Джона Гарварда і спочатку навчав духовенство. Другий створений священиками-пуританами, його студенти жили на загальній території і разом зі своїми наставниками відвідували недільне богослужіння. Третій – заснований в середині XVIII ст. священиком Джонатаном Дікінсоном, у нього ж вдома проходили перші заняття.
Це пізніше студентам будуть забороняти молитися в кемпусах вголос в Ім’я Христа, бо це нібито когось дискримінує.
Київська академія була створена в XVII ст. митрополитом Петром Могилою і православними братствами.
Це пізніше в Києво-Могилянській академії будуть проводити порно-виставки, протестуючи проти «релігійного ханжества і мракобісся».
Саме християни заклали основи точних наук. Паскаль, Пастер і Джоуль були одночасно дослідниками природи і дослідниками Біблії. А Ньютон взагалі мав репутацію професійного богослова, і тому писав: «Небесний Владика управляє всім світом як володар Всесвіту. Ми дивуємося Йому тому, що Він досконалий, шануємо Його і схиляємося перед Ним з причини Його безмежної влади».
Це вже потім з’явиться Чарльз Дарвін і подібні «вчені», які всім «відкриють очі», нібито Бога немає, людина походить від мавпи, а церква і богослови – вороги науки.
Саме християнські монахи почали навчати дітей грамоти, створюючи таким чином перші загальноосвітні школи. Це вже пізніше нам «пояснять», що в школах немає місця релігії, а предмет «Християнська етика» в епоху знань і просвіти шкодить підростаючому поколінню.
Знову ж саме освічені монахи – Мефодій і Кирило – впорядкували старослов’янську буквенну писемність і алфавіт, що дозволило навчати грамоти народ і переписувати церковні твори.
Книгодрукування, винайдене Гутенбергом у Західній Європі (XV ст.) і Федоровим на наших теренах (XVI ст.), призначалося виключно для друкування текстів Святого Письма. Це вже пізніше типографські верстати стануть використовувати для того, щоб виготовляти радянські плакати з атеїстичною пропагандою.
Саме християни приносили грамоту, медицину і загальне просвітлення у віддалені кутки Африки. Такі люди, як місіонер Давид Лівінгстон, присвятили своє життя служінню забутим племенам, а також привнесли у стару Європу колосальні об’єми невідомої інформації про так званий чорний континент. Це вже пізніше іноземним християнським місіонерам прийдеться принижуватися в посольствах і щось доказувати, щоб отримати право відвідати іншу країну.
Саме при храмах, молитовних домах і монастирях у Європі створювали перші лікарні і госпіталі. Це вже пізніше у Великобританії звільнять віруючу медсестру з роботи за те, що вона запропонувала пацієнтці за неї помолитися.
Саме віруючі у Христа піднесли цінність людини, яка створена за образом і подобою Бога. Християни заклали основи європейської демократії і принцип прав людини. Але при цьому еталоном для життя і мірилом добра і зла продовжували оголошувати Святе Письмо.
Це вже пізніше нам повідомлять, що етичного еталону не існує, а шведського пастора посадять у в’язницю за осудження гомосексуалізму, таким чином, повністю дискредитуючи принцип свободи слова. Це лише в 1920-му ленінський Наркомздрав уперше в історії оголосить легальними аборти. Пізніше до цього рішення пристануть і в США, в 1973-му, через рішення Верховного Суду. Таким чином знівелювали фундаментальне конституційне поняття – «право на життя».
Це Робер Шуман, ревний християнин-католик і голова МЗС Франції, озвучив у 1950-му пропозицію сформувати Європейське Об’єднання вугілля і сталі, яке стало основою для створення Європейського Союзу. Християнська віра просочувала всю політику Роберта Шумана. Це вже пізніше європейські парламентарі категорично відмовляться в проекті європейської конституції згадати роль християнства в історії Європи і ЄС.
Саме послідовники Христа привели до процвітання південну частину Корейського півострова – молитвою і чесною, наполегливою працею. Зі зруйнованої буддистської і шаманської країни в 1950 році Південна Корея перетворилася у процвітаючу християнську країну з лідируючими промисловими брендами. Саме в цій країні тепер знаходиться найбільший у світі християнський церковний прихід, який налічує більше 800 000 (!) прихожан – євангельська церква Йоідо в Сеулі.
І наостанок – сьогодні туристам нічого було б навіть фотографувати в Європі, якби не християнська спадщина, у тому числі архітектурна і живописна.
Це вже потім усі увійдемо в епоху тотального нігілізму. І чим закінчиться ця епоха – відомо одному Богу.

Руслан Кухарчук

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. “Це вже потім усі увійдемо в епоху тотального нігілізму. І чим закінчиться ця епоха – відомо одному Богу.”
    Як це так: мовляв, “відомо одному Богу”?!
    Відомо абсолютно КОЖНОМУ правдивому християнину, а, тим паче, – ЄВАНГЕЛЬСЬКОМУ!
    Тобто Другим пришестям Христа-Месії з Назарету! І яке, це Його повернення, вже, судячи з усього, все ближче і швидше до нас зближається і наближається!!! “Амінь. Так, гряди, Господи Ісусе!” (Одкр.22:20). :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!