Домашня » Актуальне » Хрещення 1030 років тому і цивілізація

Хрещення 1030 років тому і цивілізація

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

Саме християни створили сучасну цивілізацію вони – послідовники Ісуса з Назарету. Це вже пізніше нам «пояснять», що церква і віруючі – вороги науки, прогресу і демократії…
Християни стали основоположниками системи освіти. Майже всі найвидатніші університети світу засновані як біблійні школи і духовні семінарії.

Знаменитий Оксфордський університет був створений в 1117 році виключно для того, щоб дати церковним служителям серйозну освіту – як богословську, так і природничу. Адже саме ця категорія громадян була відповідальна не лише за духовне годування пастви, але і за загальне її просвітлення. Це вже пізніше в стінах цієї альма-матер Річард Докінз – «найзнаменитіший атеїст сучасності», – почне усім доказувати, що він походить від мавпи.

Те ж саме стосується і великої американської трійки університетів: Гарварда, Йеля і Прінстона. Перший названий в честь місіонера Джона Гарварда і спочатку навчав духовенство. Другий створений священиками-пуританами, його студенти жили на загальній території і разом зі своїми наставниками відвідували недільне богослужіння. Третій – заснований в середині XVIII ст. священиком Джонатаном Дікінсоном, у нього ж вдома проходили перші заняття.

Це пізніше студентам будуть забороняти молитися в кемпусах вголос в Ім’я Христа, бо це нібито когось дискримінує.

Київська академія була створена в XVII ст. митрополитом Петром Могилою і православними братствами.

Це пізніше в Києво-Могилянській академії будуть проводити порно-виставки, протестуючи проти «релігійного ханжества і мракобісся».

Саме християни заклали основи точних наук. Паскаль, Пастер і Джоуль були одночасно дослідниками природи і дослідниками Біблії. А Ньютон взагалі мав репутацію професійного богослова, і тому писав: «Небесний Владика управляє всім світом як володар Всесвіту. Ми дивуємося Йому тому, що Він досконалий, шануємо Його і схиляємося перед Ним з причини Його безмежної влади».

Це вже потім з’явиться Чарльз Дарвін і подібні «вчені», які всім «відкриють очі», нібито Бога немає, людина походить від мавпи, а церква і богослови – вороги науки.
Саме християнські монахи почали навчати дітей грамоти, створюючи таким чином перші загальноосвітні школи. Це вже пізніше нам «пояснять», що в школах немає місця релігії, а предмет «Християнська етика» в епоху знань і просвіти шкодить підростаючому поколінню.

Знову ж саме освічені монахи – Мефодій і Кирило – впорядкували старослов’янську буквенну писемність і алфавіт, що дозволило навчати грамоти народ і переписувати церковні твори.

Книгодрукування, винайдене Гутенбергом у Західній Європі (XV ст.) і Федоровим на наших теренах (XVI ст.), призначалося виключно для друкування текстів Святого Письма. Це вже пізніше типографські верстати стануть використовувати для того, щоб виготовляти радянські плакати з атеїстичною пропагандою.

Саме християни приносили грамоту, медицину і загальне просвітлення у віддалені кутки Африки. Такі люди, як місіонер Давид Лівінгстон, присвятили своє життя служінню забутим племенам, а також привнесли у стару Європу колосальні об’єми невідомої інформації про так званий чорний континент. Це вже пізніше іноземним християнським місіонерам прийдеться принижуватися в посольствах і щось доказувати, щоб отримати право відвідати іншу країну.

Саме при храмах, молитовних домах і монастирях у Європі створювали перші лікарні і госпіталі. Це вже пізніше у Великобританії звільнять віруючу медсестру з роботи за те, що вона запропонувала пацієнтці за неї помолитися.

Саме віруючі у Христа піднесли цінність людини, яка створена за образом і подобою Бога. Християни заклали основи європейської демократії і принцип прав людини. Але при цьому еталоном для життя і мірилом добра і зла продовжували оголошувати Святе Письмо.

Це вже пізніше нам повідомлять, що етичного еталону не існує, а шведського пастора посадять у в’язницю за осудження гомосексуалізму, таким чином, повністю дискредитуючи принцип свободи слова. Це лише в 1920-му ленінський Наркомздрав уперше в історії оголосить легальними аборти. Пізніше до цього рішення пристануть і в США, в 1973-му, через рішення Верховного Суду. Таким чином знівелювали фундаментальне конституційне поняття – «право на життя».

Це Робер Шуман, ревний християнин-католик і голова МЗС Франції, озвучив у 1950-му пропозицію сформувати Європейське Об’єднання вугілля і сталі, яке стало основою для створення Європейського Союзу. Християнська віра просочувала всю політику Роберта Шумана. Це вже пізніше європейські парламентарі категорично відмовляться в проекті європейської конституції згадати роль християнства в історії Європи і ЄС.

Саме послідовники Христа привели до процвітання південну частину Корейського півострова – молитвою і чесною, наполегливою працею. Зі зруйнованої буддистської і шаманської країни в 1950 році Південна Корея перетворилася у процвітаючу християнську країну з лідируючими промисловими брендами. Саме в цій країні тепер знаходиться найбільший у світі християнський церковний прихід, який налічує більше 800 000 (!) прихожан – євангельська церква Йоідо в Сеулі.

І наостанок – сьогодні туристам нічого було б навіть фотографувати в Європі, якби не християнська спадщина, у тому числі архітектурна і живописна.
Це вже потім усі увійдемо в епоху тотального нігілізму. І чим закінчиться ця епоха – відомо одному Богу.

Руслан Кухарчук

Рейтинг редактора

67
Саме християни створили сучасну цивілізацію вони - послідовники Ісуса з Назарету. Це вже пізніше нам «пояснять», що церква і віруючі – вороги науки, прогресу і демократії…
0 Рейтинг користувачів
Актуальність 85%
Практичність 50%

ПЛЮС

Саме віруючі у Христа піднесли цінність людини, яка створена за образом і подобою Бога. Християни заклали основи європейської демократії і принцип прав людини. Але при цьому еталоном для життя і мірилом добра і зла продовжували оголошувати Святе Письмо.

МІНУС

Це вже пізніше нам повідомлять, що етичного еталону не існує, а шведського пастора посадять у в’язницю за осудження гомосексуалізму, таким чином, повністю дискредитуючи принцип свободи слова. Це лише в 1920-му ленінський Наркомздрав уперше в історії оголосить легальними аборти. Пізніше до цього рішення пристануть і в США, в 1973-му, через рішення Верховного Суду. Таким чином знівелювали фундаментальне конституційне поняття – «право на життя».
Попередня Стаття

Хрещення Русі і хрещення за вірою

Наступна Стаття

Хрещення Русі: вчора, сьогодні, завтра

1 Прокоментуйте

 1. Лев
  08.12.2019 в 20:26 — Відповіcти

  “Це вже потім усі увійдемо в епоху тотального нігілізму. І чим закінчиться ця епоха – відомо одному Богу.”
  Як це так: мовляв, “відомо одному Богу”?!
  Відомо абсолютно КОЖНОМУ правдивому християнину, а, тим паче, – ЄВАНГЕЛЬСЬКОМУ!
  Тобто Другим пришестям Христа-Месії з Назарету! І яке, це Його повернення, вже, судячи з усього, все ближче і швидше до нас зближається і наближається!!! “Амінь. Так, гряди, Господи Ісусе!” (Одкр.22:20). 🙂

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *