Світ

«Асоціація Фулані» попереджає християн у штаті Нігерія про необхідність закрити церкви або ризикувати нападами

«Асоціація Фулані» висунула ультиматум християнам нігерійського штату Замфара, де вимагає закриття церков, інакше погрожує спалити храми, вбивати та захоплювати іновірців.

Джерело: rodyna

Ультиматум міститься в анонімному листі, оприлюдненому офісом комісара поліції штату. «У підрозділах і службах командуванням поліції вже призначені спеціальні підрозділи для патрулювання храмів, особливо під час масових зборів парафіян на богослужінні, − повідомили в пресслужбі поліції штату Замфари. − Об’єктом цих атак є всі християнські церкви, особливо ті, що розташовані на околицях метрополії».

«Ми хочемо, щоб церкви були закриті з цього моменту на наступні три роки. Якщо вони не будуть закриті, ми почнемо їх спалювати», − погрожували ті, хто стояв за листом, і додали, говорячи про християн у Замфарі: «Ми будемо ходити за їхніми пасторами в їхні будинки, чи то під час дощу або в середині ночі, і викрадати їх та їхні сім’ї».

Вони взяли на себе відповідальність за деякі попередні напади на нігерійців, заявивши: «Ми шкодили людям, але ми забули про християн. Тому ми почнемо відсьогодні і до Різдва. Ми збираємося почати з церков, розташованих за межами Гусау. Ми збираємося почати викрадати християн і спалювати їхні церкви, розташовані на околицях міста Гусау і ми збираємося зробити це тоді, коли ніхто цього не очікує».

У листі йдеться: «Ми вживаємо ці дії, тому що саме вони (християни) почали створювати цю проблему; вони завдавали шкоди нашим дітям у районі Самінаку та проганяли наших корів, які перебували на вигулі за готелем Карма».

За даними SaharaReporters, співробітники служби безпеки в Замфарі заявили, що вони вжили запобіжних заходів після погроз. Мохаммед Шеху, представник поліцейського управління штату Замфара, DSP сказав, що керівництво Християнської асоціації Нігерії в Замфарі було запрошено для «обговорення заходів безпеки навколо церков».

«У зв’язку з цим CP створив спеціальну службу для патрулювання та захисту віруючих, особливо у неділю», − сказав представник служби безпеки, додавши, що «співробітники в цивільному були направлені для збору розвідданих та виявлення тих, хто стоїть за листом із погрозами».

У бесіді з ACI Africa 1 грудня директор з комунікацій єпархії Сокото сказав, що вживаються заходи щодо захисту християн. «Офіційної заяви від церковних чиновників у штаті не надходило, але внутрішні стратегії вже працюють», − сказав отець Кріс Омотошо (Chris Omotosho), директор з комунікацій єпархії Сокото, в інтерв’ю ACI Afri).

У посланні від 1 грудня представники CAN у Замфарі заявили: «Загрози терористів на адресу християн та церков − це стратегія розколу, спрямована проти зусиль християнських та мусульманських лідерів щодо припинення злочинності на Північному Заході».

«Ми знаємо, що всі викрадення та інші злочини, що скоюються на північному заході країни, − справа терористів, які або мігрували з північного сходу, або були звільнені в рамках нібито реабілітаційної програми федерального уряду, − заявили християнські лідери у своєму посланні. − Жоден християнин не повинен бути убитий у Замфарі».

Вони додали: «Тепер, коли Федеральний високий суд назвав цих злочинців терористами, ми закликаємо поліцію, військову владу та інші силові структури прийняти виклик терористів, які перетворили викрадення людей на найбільше бізнес-підприємство в геополітичній зоні».

«Те, як і яким чином наші органи безпеки поводяться з цими злочинцями, абсолютно неприйнятно, ганебно і безпрецедентно. Злочинці залишаються злочинцями незалежно від їхньої релігійної, політичної та етнічної приналежності», − пише CAN.

«Керівництво національної Християнської асоціації Нігерії (CAN) під час нашого нещодавнього візиту до штатів Сокото та Кеббі було стривожене, здивоване та шоковане діями злочинців, які безкарно вбивають і викрадають людей у цьому регіоні, начебто між ними та органами безпеки існує договір», − нагадали представники християн.

CAN заявив, що після спільної роботи християнських і мусульманських лідерів Нігерії щодо припинення міжконфесійної злочинності на північному заході країни, злочинці тепер намагаються внести розкол, оголосивши війну проти християн і церков у цій зоні, особливо в штаті Замфара, який вони поступово перетворюють на свій опорний пункт. «У нас немає проблем з ісламом або з нашими мусульманськими братами та сестрами, але є проблеми з жменькою фанатиків та їхніми фінансистами, які оголосили війну християнству», − зазначили вони.

Представники CAN у Замфарі закликали всіх миролюбних мусульман «виступити проти тих, хто малює іслам таким, яким він не є. Ми знаємо, що немає жодного розсудливого мусульманського лідера, який був би задоволений убивствами християн».

«Ми закликаємо президента Мухаммаду Бухарі надалі накладати санкції на всіх комісарів поліції, командирів зональних поліцейських управлінь та директорів служб державної безпеки, де б не діяли викрадачі людей у країні. Це значною мірою допоможе зменшити загрозу, оскільки наближається сезон святкування Різдва», − сказали вони.

Християнські лідери закликають федеральний уряд «повернути усі викупи, сплачені за звільнення тих, хто був викрадений за останні п’ять років».

«Президент Бухарі повинен також доручити поліції пред’явити звинувачення всім підозрюваним викрадачам, бандитам і терористам, які перебувають під вартою, щоб зупинити тих, хто чинить злодіяння. Якщо цього не буде зроблено, Християнська асоціація Нігерії (CAN) буде змушена просити наших членів прийняти принцип самооборони у тих випадках, коли органи безпеки є скомпрометованими», − додали вони.

Читайте також: 

Нігерія бореться із проблемою відсутності безпеки з 2009 року, коли повстанці Боко Харам розпочали цілеспрямовані напади з метою перетворення найгустонаселенішої країни Африки на Ісламську державу.

Члени ісламістського угруповання організовували напади на різні цілі, включаючи цивільних, політичних та релігійних лідерів.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button