Новини суспільстваУкраїна

22 січня 2021 року – День соборності України: історія, традиції та значення

22 січня 2021 року українці відзначають День соборності України. Це свято символізує єдність українських земель і відіграє значну роль в історії нашої країни.

Історія свята

22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в єдину незалежну державу.

Після цього відбувся молебень та урочистий парад українських військ. А наступного дня Акт злуки майже одностайно був ратифікований Трудовим конгресом України.

Перше святкування Соборності відбулося 22 січня 1939 року в Хусті. Тоді це місто було столицею Карпатської України – чехословацької автономії. Цього дня під синьо-жовтими прапорами відбулася тридцятитисячна маніфестація населення, яке з’їхалося до столиці Карпатської України з усіх куточків краю на згадку про події 20-річної давнини.

З 1999 року офіційно в Україні відзначають День соборності.

Читайте також:

Однак у 2011 році воно було скасоване й натомість встановлено День соборності та свободи України. А вже у 2014 році президентським указом свято було відновлено як День соборності України.

Також цього дня заведено згадувати й іншу знакову подію, яка відбулась рівно роком раніше – 22 січня 1918 року. Йдеться про прийняття IV Універсалу Центральної Ради, яким проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки.

Значення та традиції святкування Дня соборності

День соборності України – свято, яке символізує єдність українських земель.

Головною традицією у День соборності є утворення «живого ланцюга» єднання. Вперше така масова акція відбулася 22 січня 1990 року – у 71-у річницю Акта злуки. Тоді понад мільйон людей, узявшись за руки, утворили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Акція стала яскравим проявом єдності, прагнення українського народу до свободи.

З 2000-х років у Києві щорічно влаштовують «живий ланцюг» уздовж мосту Патона, котрий пролягає між правим та лівим берегами столиці. Такі ж акції проходять і в різних містах України, а всі охочі долучаються до дійства, беручи із собою державні синьо-жовті прапори та стаючи частинкою ланцюга.

Хоч День соборності України святкується на державному рівні, цей день не є офіційним вихідним, тому не передбачає додаткового дня для відпочинку.

Редакція Слово про Слово вітає всіх з Днем соборності України! Єднання та свобода – це ті цінності, які шанує український народ. Україна постійно прагне до цих цінностей. Будемо пам’ятати, що справжня єдність та свобода є тільки в Ісусі Христі: в Ньому можна отримати єдність та мир з Творцем; саме в Ісусі Христі є свобода для душі від гріха й вічного засудження. Бажаємо всім Божих благословінь та Божого миру!

Джерело:

https://www.unian.ua/lite/holidays/den-sobornosti-ukrajini-2021-data-istoriya-svyata-tradiciji-dnya-sobornosti-11290049.html

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Одне повідомлення

  1. “Головною традицією у День соборності є утворення «живого ланцюга» єднання. Вперше така масова акція відбулася 22 січня 1990 року – у 71-ту річницю Акта злуки. Тоді понад мільйон людей, узявшись за руки, утворили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Акція стала яскравим проявом єдності, прагнення українського народу до свободи.”
    Насправді ж тоді, у 1990 році, ця масова акція, присвячена 71-й річниці Злуки УНР і ЗУНР, відбулася не 22, а 21 січня. Тобто якраз того НЕДІЛЬНОГО – вихідного дня. І була того дня, 21 січня, чудова – сонячна і досить тепла погода, що вельми посприяла успішному проведенню тієї – організованої Народним рухом України масштабної і переконливої маніфестації соборності і єдності всіх українських земель.
    Я – безпосередній учасних тих подій і добре все те пам’ятаю. :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button