Бойовики вбили 27 чоловік в християнських селах Малі

В результаті нападів озброєних бойовиків на мотоциклах в трьох селах в центральній частині Малі загинуло 27 осіб. Багато із загиблих були застрелені або спалені заживо, повідомляє The New York Times.
Ці напади відбулися протягом 24 годин, коли пастухи фулані вбили християнських фермерів-догонів. В одному селі, Тілле, вони вбили сім чоловік. Потім вони вбили ще 20 мирних жителів на наступний день в селах Банкас і Коро.
Ці напади тривають після того, як джихадисти, пов’язані з Аль-Каїдою, взяли в облогу північну частину країни у 2012 році. Французькі війська відкинули бойовиків у 2013 році, але з того часу вони повернули собі цю територію і просунули свій вплив на Нігер і Буркіна-Фасо.
- В Малі знищене християнське село: вбито 100 чоловік
- 19 осіб вбито бойовиками в Буркіна-Фасо: Тут більше немає християн
Малійська армія зазнала різкої критики за свою нездатність захистити цивільне населення, оскільки в останні два роки почастішали випадки насильства. Одна з груп, яка веде статистику подій збройного конфлікту, повідомила про 90-процентне зростання числа жертв серед цивільного населення в Малі в першому кварталі 2020 року. Це сталося після того, як бойовики догонів нібито вбили понад 150 мирних жителів в березні минулого року.
Представник фонду Barnabas також повідомив, що понад 100 чоловіків, жінок і дітей загинули в результаті нападу на переважно християнське село в центральній частині Малі в червні минулого року.
За даними “Аль-Джазіри”, з 2013 року було вбито 125 миротворців місії ООН в Малі.
Малі займає 29-е місце в списку найнебезпечніших країн для християн, згідно зі списком всесвітнього спостереження за гоніннями Open Doors USA.
Джерело: cnl.news
[sc name=”futerblock” ]






