В Україні за чотири роки війни пошкоджено або зруйновано щонайменше 742 релігійні споруди — оновлені дані
Ініціатива «Релігія у вогні» оприлюднила актуальну статистику втрат

Від 24 лютого 2022 року до 24 лютого 2026 року в Україні зафіксовано щонайменше 742 випадки руйнування або пошкодження культових і духовних споруд. Оновлені дані оприлюднила ініціатива «Релігія у вогні» Майстерні академічного релігієзнавства.
Джерело: ініціатива «Релігія у вогні» Майстерні академічного релігієзнавства
Найбільше постраждали православні та протестантські громади
Згідно з оприлюдненими даними, найбільшу кількість втрат зазнали православні громади:
-
395 храмів Українська православна церква;
-
75 храмів Православна Церква України.
Суттєвих руйнувань зазнали також протестантські спільноти — пошкоджено або знищено 194 молитовні будинки.
Постраждали храми різних конфесій
Окрім православних і протестантських споруд, у статистиці вказано:
-
31 греко- та римо-католицька церква;
-
7 мечетей;
-
22 синагоги;
-
11 духовних навчальних закладів;
-
18 споруд інших релігійних громад.
Таким чином, руйнування торкнулися представників різних конфесій і релігій, що свідчить про масштабний характер втрат духовної спадщини України.
Чотири роки втрат духовної інфраструктури
Ініціатива наголошує, що наведені цифри є мінімальними, оскільки повний моніторинг у прифронтових та тимчасово окупованих районах ускладнений.
Релігійні споруди в Україні виконують не лише культову функцію. В умовах війни вони часто слугували центрами гуманітарної допомоги, прихистками для цивільних та місцем духовної підтримки громад.
Руйнування храмів, мечетей і синагог — це не лише матеріальні втрати, а й удар по культурній та духовній спадщині народу.
Читайте також:







