війна

У Покровську російські військові, ймовірно, розстріляли сімох цивільних у підвалі житлового будинку — омбудсмен

У Покровську російські військові, за попередньою інформацією, вбили сімох мирних мешканців, які ховалися у підвалі багатоповерхівки. Про можливий воєнний злочин повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Обставини трагедії

За словами омбудсмена, інформація про вбивство цивільних стала відома з повідомлень у соціальних мережах. Йдеться про події, що, ймовірно, сталися в ніч на 21 грудня.

Згідно з оприлюдненими даними, двоє російських військовослужбовців увірвалися до підвалу житлового будинку, де від обстрілів переховувалися місцеві мешканці. Коли до них вийшли двоє цивільних — батько та син, — окупанти почали вимагати алкоголь. Почувши відповідь, що спиртного немає, вони відкрили вогонь і вбили обох чоловіків.

Після цього, за інформацією Лубінця, російські солдати спустилися до підвалу й розстріляли інших людей, які там перебували. Серед загиблих — подружжя, їхній син і мати жінки. Лише одній пораненій людині вдалося вижити, удавши мертву.

Реакція української сторони та міжнародний вимір

Омбудсмен наголосив, що цей випадок є прикладом крайньої жорстокості та цинізму щодо мирного населення. Він уже звернувся з офіційними повідомленнями до Міжнародний комітет Червоного Хреста та Організація Об’єднаних Націй, закликавши міжнародну спільноту негайно відреагувати.

За словами Лубінця, події у Покровську не є поодиноким інцидентом, а вписуються у системну практику насильства російських військ проти цивільного населення на тимчасово окупованих і прифронтових територіях України. Умисні вбивства мирних жителів є грубим порушенням норм міжнародного гуманітарного права та класифікуються як воєнні злочини.

Заклик до цивільного населення

Окремо Уповноважений Верховної Ради з прав людини звернувся до мешканців прифронтових районів із закликом не зволікати з евакуацією:

«Я розумію, наскільки важко приймати такі рішення. Але своєчасна евакуація — це шанс зберегти життя».

Читайте також:

Please support us Газета Слово про Слово on Patreon!
Become a patron at Patreon!

[mailster_form id=238074] Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button