Варто замислитись

Книга Буття для сучасників Мойсея

Мойсей пише книгу Буття Ізраїлю, народу, у якого незрозуміле минуле, важке теперішнє і туманне майбутнє. Він пише своїм сучасникам, щоб утішити їх серця, показавши їм істинний погляд на їх Бога Творця і на справжню картину творіння.

«І Бог твердь учинив, і відділив воду, що під твердю вона, і воду, що над твердю вона. І сталося так» (Буття 1:7).

Сучасним поглядом того часу був космогонічний міф шумеро-аккадської культури. У цьому міфі на арену виходять богиня Тіамат (богиня води) і бог вітру Мардук, який об’єднавшись з іншими силами і шляхом неймовірних зусиль, перемагає таки свою матір, приборкавши її дії.
Бог, озброєний луком, кийком, сіткою і в супроводі чотирьох небесних вітрів і семи бур, створених ним для боротьби з одинадцятьма чудовиськами Тіамата, вступив у бій. У роззявлену пащу Тіамата він увігнав «злий вітер», і та не змогла закрити її. Мардук тут же вбив Тіамата стрілою, розправився з її свитою і відняв у вбитого ним чудовиська Кінгу (чоловіка Тіамата) таблиці доль, які дали йому панування над світом. Далі Мардук почав творити світ: він розсік тіло Тіамата на дві частини: з нижньої зробив землю, з верхньої – небо, а з очей – річки Тигр і Євфрат. Причому бог замкнув небо на засув, приставив варту, щоб вода не могла просочитися вниз на землю.

У книзі Буття Бог Яхве зробив це одним Словом. І стало так. Явна перевага Істинного Творця Неба і Землі.
Будь-який біолог закриє Біблію, прочитавши, що Бог в третій день створив рослини, а в четвертий – Сонце.
Але Бог спеціально зробив це. В Єгипті особливо шанувався бог Сонця Ра. Він був верховним богом. Також це було і в Месопотамії. І Яхве показав своєму народу, що Сонце – це всього лише творіння, яке я створив в четвертий день. І Я здатний утримувати і підтримувати життя без нього.
Звичайно, сьогодні трава не росте без Сонця, але під час створення це було саме так.
Вавилонська вежа. Історія про це описана також у вавилонських джерелах. Люди побудували вежу висотою до небес, що злякало бога неба Ан.
У Біблії ж написано:

«І зійшов Господь, щоб побачити місто та башту, що людські сини будували її». (Буття 11:5).

Це іронія, яку ми не помічаємо, але яка викликала посмішку у сучасників Мойсея над космогонічним вченням.
Ми по-іншому починаємо читати Біблію, коли розуміємо адресата та історико-культурний сенс.
Джерело:
Телеграма-канал t.me/existenceforlife
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button