СвітХристиянські новини

21 вересня відзначається Міжнародний день миру

Сьогодні, за рішенням ООН, відзначається Міжнародний день миру. День був заснований у 1981 році, а перший Міжнародний день миру був проведений у вересні 1982 року.
Про це пише Укрінформ.
7 вересня 2001 року ГА ООН запропонувала розширити його значення, закликавши ворогуючі сторони в усьому світі оголосити щорічний Всесвітній день припинення вогню і відмови від насилля. Починаючи з 2002 року, Міжнародний день миру щорічно відзначається 21 вересня.
Цього дня ООН пропонує всім країнам і народам припинити воєнні дії, або ж відзначати цей День проведенням освітніх і громадських суспільних інформаційних акцій з проблем миру.

За останнє десятиліття відбулося різке зростання рівня громадянських заворушень. Понад 96 країн пережили щонайменше одну жорстоку демонстрацію у 2019 році. З 2011 по 2019 рік кількість заворушень, загальних страйків та антиурядових демонстрацій у всьому світі зросла на 244 відсотки.
З 2011 по 2018 рік, найбільше протестів, заворушень та страйків відбулось в Європі, майже 1600. Громадянські заворушення в Африці на південь від Сахари за цей період зросли більш ніж на 800 відсотків – з 32 заворушень та протестів у 2011 році до 292 у 2018 році.
Економічні збитки від війн та заворушень склали 14,5 трильйонів доларів у 2019 році, що еквівалентно 10,6 відсотка світового ВВП або 1 909 доларів США на кожну людину.
Ісландія залишається наймирнішою країною у світі, і цю позицію вона займає з 2008 року. До неї приєдналися Нова Зеландія, Австрія, Португалія та Данія.
Афганістан – найменш мирна країна у світі. За ним слідують Сирія, Ірак, Південний Судан та Ємен. Усі, за винятком Ємену, входять до п’ятірки найменш мирних країн як мінімум з 2015 року.
Слово «мир» за останні півстоліття стало дуже популярним. Ми говоримо про мирні ініціативи і конференції, але пізніше виявляється, що людство рухається куди завгодно, але тільки не до миру.
Апостол Павло так сказав про рід людський: «…а дороги миру вони не пізнали!» (Рим.3:17). Варто озирнутися навколо, як стане зрозуміло: далеко нам до миру – дуже багато соціальної, побутової, політичної ворожнечі між людьми. Чому? Тому що ми всі несемо в серці насіння підозрілості і жорстокості, ненависті і розрухи.
Мир можливий тільки тоді, коли ми отримаємо Боже прощення і примиримося з Ним і людьми, лише тоді в серці настане спокій. Війна між вами і Богом може закінчитися сьогодні, тому що кров Ісуса тепер дозволяє нам підписати мирний договір.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!