Ще 11 українських дітей визволено з окупації: серед них — сирота, якого катували в підвалі

У межах гуманітарної ініціативи Президента України Bring Kids Back UA вдалося повернути з тимчасово окупованих територій ще 11 українських дітей. Серед них — двоє сиріт, діти військовослужбовців та родина, яку війна розділила на чотири роки. Про це повідомили операційна директорка ініціативи Дар’я Зарівна та засновник Save Ukraine Микола Кулеба.
Однією з найбільш зворушливих історій стала доля Маргарити — військової з полку «Азов». Вона провела понад три роки в російському полоні, не маючи жодної інформації про долю сина, з яким разом вийшла з Азовсталі. Під час обміну вона випадково побачила його в автобусі. Сьогодні вона вже разом і з молодшою донькою, яка залишалась на окупованій території.
Інша історія — 10-річного Остапа, який три роки не бачив батька, військовослужбовця ЗСУ. Його старший брат, що воював поруч із батьком, потрапив у полон і провів там 1111 днів. Тепер родина знову разом, а старший брат проходить реабілітацію після визволення.
Особливо трагічний випадок — хлопець-сирота на ім’я Анатолій. Його викрали прямо з уроку після того, як він знайшов у лісі патрони. Його побили, вдягнули мішок на голову і відвезли до підвалу. Там окупанти катували дитину та намагалися мобілізувати до війська РФ — попри його вік і статус. Хлопця вдалося врятувати вчасно, за кілька днів до повноліття.
Дар’я Зарівна подякувала команді Save Ukraine та всім партнерам, які допомогли реалізувати цю складну рятувальну операцію. За її словами, звільнені діти вже перебувають у безпеці.
Микола Кулеба нагадав, що завдяки спільним зусиллям ініціативи Bring Kids Back UA, Save Ukraine та міжнародних партнерів із російської окупації вже визволено сотні дітей.
«Ми не зупинимось, доки кожна українська дитина не буде в безпеці», — наголосив він.
Імена в матеріалі змінено з міркувань безпеки.
Читайте також:







