З 1 вересня 2024 року українські діти-біженці у Польщі обов’язково відвідуватимуть місцеві школи

З настанням 1 вересня 2024 року, українські діти, які перебувають у Польщі внаслідок воєнних дій, зіткнуться з новим етапом їхнього освітнього шляху – обов’язковим навчанням у місцевих школах.

Джерело: radiosvoboda.org

Ця ініціатива, анонсована заступницею міністра освіти Польщі Йоанною Мухою, має на меті інтеграцію дітей у польське суспільство та забезпечення доступу до якісної освіти. Водночас у відповідь на цю потребу, планується введення уроків української мови та курсів європейської інтеграції, що підкреслює зусилля двох країн щодо збереження культурної ідентичності дітей та їх підготовку до майбутнього членства України в Європейському Союзі.

Оголошення Мухи відкриває нову сторінку для міжнародної співпраці у сфері освіти, з акцентом на важливість забезпечення доступу до навчання для дітей, які вимушені були залишити свої домівки. Наразі відомо, що у Польщі перебуває від 50 до 60 тисяч українських школярів, що ще не включені до освітньої системи.

Згідно з планами Міністерства освіти, серед навчальних інновацій будуть уроки рідної мови для українських дітей, що передбачає залучення вчителів з України, а також програми, що сприятимуть кращому розумінню європейських цінностей та процесів, особливо у контексті потенційного вступу України до ЄС.

Читайте також:

Статистика від червня 2023 року свідчить, що в Польщі зареєстровано майже мільйон українських біженців, підкреслюючи масштаб викликів та потреби у підтримці у сфері освіти та інтеграції.

Please support us Газета Слово про Слово on Patreon!
Exit mobile version