Звук має хороший запах

Будова комах часто дивує несподіваними конструктивними рішеннями. Наприклад, у деяких комах вуха розташовані на черевцях, крилах або лапках. Біологи з Цюрихського університету, Швейцарія, виявили ще більш революційний дизайн – у плодової мушки, або дрозофіли.

Вже багато років вчені знають, що дрозофіли реагують на звуки. Звуки відіграють важливу роль в ритуалі залицяння мушок. Однак дослідники не були впевнені щодо того, як саме працює слух у дрозофіл. Вони також знали, що антени мушок, а саме придаток останнього членика вусика, мають якесь відношення до того, як мушки вловлюють звуки. Ця частина антени дуже маленька, всього близько 300 мікрон в довжину, і через це до недавнього часу у вчених не було можливості провести точні вимірювання і дослідження механізму процесу. Зараз така техніка вже існує, і ми знаємо, що основа антени (яка ще й вловлює запахи) розгортає антену в бік джерела звуку.

Іншими словами, дрозофіла крутить носом, щоб краще чути. Дослідники виявили подібний механізм процесу у мушок-родичів дрозофіли. Вони підозрюють, що кілька споріднених видів мають таку саму будову органів чуття, і вони працюють аналогічним чином.

Але якою б дивною не була ця конструкція і поведінка мушок, найбільше мудрість Божу видно в Його задумі спасіння. Через Свого Сина, Ісуса Христа, Він здобув перемогу над гріхом, смертю і дияволом для всіх людей.

Читайте також:

Псалом 4: 2

«Коли я кличу, вислухай мене, Боже правди моєї В тісноті Ти давав мені простір. Помилуй мене і почуй молитву мою».

Джерело: ДеньзТворцом

Please support us Газета Слово про Слово on Patreon!
Exit mobile version