Неділя П’ятидесятниці цього року припадає на 28 травня за Григоріанським календарем і 4 червня за Юліанським. Це день у церковному календарі, який сягає ранньої Церкви та виходить за рамки конфесій.
Джерело: christiantoday.com
П’ятидесятниця в календарі
П’ятидесятниця – одне зі свят у церковному календарі, яке відзначається у різні числа. Це залежить від того, коли відзначають Великдень. У церковному календарі воно припадає на п’ятдесятий день або через сім неділь після Великодня. Тому щороку свято може припадати на іншу неділю травня чи червня.
Єврейське походження
П’ятидесятниця (Pentecost) − це насправді грецьке слово, яке використовується для єврейського свята Шавуот. За єврейським календарем після Песаха йде Шавуот, який називають Святом Седмиць. У Святій Землі це було свято врожаю перших плодів урожаю пшениці. Свято Седмиць тривало сім тижнів.
Єврейські слова, що позначають сім і тиждень, споріднені, тому це був тиждень тижнів, або 49 днів. Субота після тижня тижнів є п’ятдесятим днем, як пояснюється в Левит 23:15-16. Новий Заповіт був написаний грецькою мовою, і грецьке слово, що позначало п’ятдесят, дало нам слово П’ятидесятниця.
П’ятидесятниця в Дії
У перших двох розділах Діянь ми читаємо, що в день П’ятидесятниці Святий Дух зійшов на учнів, які зібралися в Єрусалимі. Петро встав і проповідував натовпу, розповідаючи про Ісуса. Це свято врожаю було першим плодом великого врожаю душ.
Згідно з Дії 2:41, близько 3000 людей приєдналися до Церкви. Ці люди були місцевими євреями, євреями діаспори та деякими язичниками, наверненими в юдаїзм. У Дії 2:9-1 1, люди повернулися до своїх домівок на території сучасної Середземноморської Європи, Близького Сходу та Північної Африки.
Через кілька розділів у Дії 8:27 ми також читаємо про чоловіка, який повернувся до Ефіопії. Ці місця є географічними областями, де Рання Церква була найсильнішою в перших століттях нашої ери.
Читайте також:
Павло і П’ятидесятниця
На відміну від святкування Різдва, яке не згадується в Новому Завіті, П’ятидесятниця, здається, була дуже важливою для апостола Павла. У Дії 20:16 ми читаємо, що Павло дуже хотів відвідати день П’ятидесятниці в Єрусалимі, а в 1 Коринтян 16:8 ми читаємо, що він залишився в Ефесі, щоб відзначити П’ятидесятницю. Таким чином, це може бути найдавніше християнське свято.
