У Китаї відновилися жорстокі гоніння на церкву «Заповіт раннього дощу»: віруючих виселяють з домівок і тотально контролюють

У Ченду (Китай) християни домашньої церкви «Заповіт раннього дощу» знову зазнають жорстоких переслідувань: на входах до їхніх осель встановлюють камери спостереження, а деякі члени громади примусово виселені з житла. Це чергове підтвердження безперервної боротьби комуністичного режиму проти релігійної свободи в країні.

Джерело: chinaaid.org

Під наглядом і без права на зібрання

З 29 травня китайська поліція встановила камери спостереження біля входу до квартири заступника диякона церкви брата Цзен Цінтао та його дружини Дэн Янь. Обидва входи до будинку контролюються, а сам брат Цзен отримав попередження від місцевої поліції — йому заборонили проводити у себе вдома біблійні заняття, зібрання любові чи будь-які інші зустрічі віруючих. Під тотальним наглядом опинилася також сестра Хе Футао, яка мешкає у тому ж будинку.

Насильне виселення

Ще одним кричущим випадком стало насильне виселення подружжя Фань Діньвень і Чжан Пін 28 травня. Після візиту до поліції вони повернулися додому та застали власника квартири, який у супроводі невідомих осіб насильно викинув їхні речі з помешкання. При цьому поліція стояла осторонь, фактично схвалюючи такі незаконні дії.

Державне переслідування християн

Ці факти — не поодинокі. Багато експертів вважають, що такі дії «невстановлених осіб» відбуваються за прямої підтримки місцевої влади. Подружжя Фань і Чжан нещодавно приїхали з Шанхая до Ченду й прагнули стати частиною громади «Заповіт раннього дощу». Проте вже через кілька місяців зазнали переслідувань — це свідчить про масштаб і глибину стеження за християнами в Китаї.

Церква під постійним тиском

Церква «Заповіт раннього дощу» — одна з найвідоміших домашніх церков у Китаї. Її пастор Ван І відбуває дев’ятирічний тюремний термін за звинуваченням у «підбурюванні до повалення державної влади». Саму церкву влада заборонила ще у 2018 році, однак громада продовжує існувати підпільно.

За останні сім років гоніння на служителів і членів цієї церкви не припинялися: це і стеження, і судові виклики, і затримання, і примусові виселення.

Нещодавно християнин Лонг Кехай із провінції Ганьсу був заарештований уже втретє після переходу до церкви «Заповіт раннього дощу». Його звинуватили у «провокуванні безладів», суд відбудеться 9 червня 2025 року.

Беззаконня проти віруючих

«Ці безперервні репресії — це не лише переслідування окремих християн чи церков. Це відкрите попрання фундаментальної свободи віросповідання громадян Китаю», — зазначили правозахисники на сайті chinaaid.org.

Влада застосовує тактику страху й насильства, прагнучи або змусити віруючих зректися віри, або цілковито підкорити церкву державному контролю.

Ці дії не тільки суперечать Конституції КНР, яка формально гарантує свободу віросповідання, але й порушують загальновизнані принципи прав людини.

Читайте також:

Please support us Газета Слово про Слово on Patreon!
Exit mobile version