Напади на людей через їхню віру частішають у Франції, згідно з початковими результатами розслідування, проведеного двома членами парламенту за розпорядженням прем’єр-міністра Франції Жана Кастекса.
Джерело: evangelicalfocus
Депутати від La République En Marche (Республіка в русі, LERM) та MoDem (демократичний рух) Людовік Мендес та Ізабель Флореннес представили свою доповідь на пресконференції 10 лютого, після більш ніж тридцяти інтерв’ю з представниками релігійних організацій, поліції та судових органів, а також чотирьох поїздок у Страсбург, Сарсель, Ліон та Нант.
Вони нарахували 1659 антирелігійних актів у 2021 році: 857 актів були спрямовані проти християн, 589 – проти євреїв та 213 – проти мусульман, що на 38 % більше, ніж у 2019 році. Ці дані підтверджують попередню оцінку, представлену у грудні міністром внутрішніх справ Жеральдом Дарманеном.
«Зростання ненависті за останні десять років»
«За останні десять років спостерігається зростання ненависті, яка посилюється як віч-на-віч, так і в Інтернеті», − зазначив Мендес.
Два євродепутати пояснили, що «кожна конфесія, з якою проводилися інтерв’ю, описувала суспільство, в якому все більше ненависті і жорстокості» стосовно них.
Щобільше, «дрібні щоденні агресії стають дедалі частішими. На жаль, багато хто, схоже, звикає до цього, або, швидше, навчається жити з цим», − додав Мендес.
Вони наголосили, що це зростання ненависті та насильства «підживлюється політичним дискурсом з промовою, яка більше не має меж», і виступили за «кращу освіту в галузі релігій».
Ромен Шуане, директор з комунікацій Національної ради євангелістів Франції (CNEF), прокоментував дослідження у Твіттері, підкресливши, що «довгий час антихристиянські дії зводилися до пошкодження або крадіжки з місць поклоніння, на які, як і раніше, припадає більшість інцидентів, але фізичне насильство зростає».
«Світськість − це значить приховувати релігію»
На тлі розколу в країні з приводу недавнього і спірного призначення християнського філософа Марка Шеррінгема головою Вищої ради зі шкільних програм (CSP), французькі парламентарі «сподіваються, що від дебатів про релігії в школах не відмовляться, тому що світськість не полягає в приховуванні релігії».
Читайте також:
Людовік Мендес та Ізабель Флореннес представлять свою остаточну доповідь на початку березня.
