Релігійні лідери Швейцарії старішають, громади відкриваються для жінок та ЛГБТ

Дослідження “Секуляризація та інклюзивність: розвиток місцевих релігійних груп у Швейцарії, 2008–2022”, проведене соціологами релігії та теологами з університетів Лозанни, Страсбурга та Базеля, виявило дві головні тенденції.

Джерело: evangelicalfocus

Перша — зростання секуляризації. Кількість релігійних груп у Швейцарії зменшилася, як і число регулярних учасників релігійних подій. Друга — підвищення інклюзивності. Релігійні громади стали більш відкритими до жінок і представників ЛГБТ у лідерських ролях.

Секуляризація і старіння лідерів

За період з 2008 по 2022 рік кількість місцевих релігійних груп у Швейцарії зменшилася з 6,341 до 5,883, що становить падіння на 7,2%. Число регулярних учасників релігійних подій також скоротилося — з 894 тисяч у 2008 році до 824 тисяч у 2022 році. Це відповідає зменшенню частки населення, яке регулярно бере участь у релігійному житті, з 11,6% до 9,5%.

Найбільші втрати зазнали римокатолики та реформатські протестанти, тоді як євангельсько-харизматичні громади демонструють високу плинність учасників.

Середній вік релігійних лідерів зріс із 50,8 років у 2008 році до 53,8 років у 2022 році, що перевищує темпи старіння решти робочого населення Швейцарії. Основна причина цього явища — недостатня кількість молодих лідерів, які вступають на ці посади.

Зростання інклюзивності

Релігійні громади Швейцарії стають більш відкритими до жінок і представників ЛГБТ.

Ці зміни особливо помітні серед римокатоликів, протестантів-консерваторів та мусульманських громад.

Щодо ролі жінок, відсоток груп, які допускають жінок до керівних позицій, збільшився з 47% у 2008 році до 54% у 2022 році, а частка жінок-лідерів зросла з 12,4% до 15,2%. Найбільший прогрес спостерігається серед реформатських протестантів, класичних євангелістів та буддистів, тоді як консервативні євангелісти, православні, мусульмани та групи індуїстів/сикхів майже не змінилися або навіть погіршили показники.

Дослідження демонструє, що релігійне життя у Швейцарії стає менш поширеним, проте більш відкритим до інклюзивності. Попри це, старіння лідерів і недостатній приплив молоді створюють виклики для релігійних громад. Ці тенденції відображають не лише зміну ставлення до соціальних питань, але й трансформацію самого підходу до релігії в умовах сучасного суспільства.

Читайте також:

Please support us Газета Слово про Слово on Patreon!
Exit mobile version