Великодній обмін: Україна повернула з полону 182 людей, більшість — із 2022 року

Україна провела черговий обмін полоненими, у результаті якого з російської неволі повернулися 175 військових і семеро цивільних. Більшість звільнених перебували в полоні з початку повномасштабного вторгнення.

Джерело: V_Zelenskiy_official

Додому повернулися військові та цивільні

Про обмін повідомив Володимир Зеленський. Серед звільнених — представники різних родів військ:

Також звільнено сімох цивільних українців, яких утримували окупаційні сили ще з 2022 року.

Більшість полонених — із перших місяців війни

Як повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, майже всі звільнені перебували в полоні понад три роки — з 2022 року.

Серед них:

Вік звільнених — від 22 до 63 років.

Свідчення про тяжкий стан звільнених

За словами омбудсмена Дмитро Лубінець, серед звільнених — молоді чоловіки, переважно 2000-х років народження, яких викрали на окупованих територіях Харківської, Київської, Херсонської та Донецької областей.

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що:

«Уявити собі, що вони пережили за той час, дуже складно… Є наслідки неправильного лікування і хронічні хвороби. Умови утримання не відповідають Женевським конвенціям», — зазначив він.

Великодній обмін лише розпочався

За словами представників української розвідки, нинішній обмін є лише першим етапом так званого Великоднього обміну.

Україна працювала над звільненням значно більшої кількості полонених, однак частина гуманітарних ініціатив була відхилена російською стороною.

Водночас уже готуються наступні етапи звільнення українських громадян.

Міжнародна підтримка

Обмін відбувся за сприяння міжнародних партнерів, зокрема США та Об’єднаних Арабських Еміратів, що вкотре підкреслює важливість міжнародної співпраці у питаннях гуманітарних місій.

Повернення українців із полону напередодні Великодня має особливе символічне значення — як знак надії, звільнення і життя. Водночас тисячі українців досі залишаються в неволі, і боротьба за їхнє повернення триває.

Читайте також:

Please support us Газета Слово про Слово on Patreon!
Exit mobile version