Китай замінює хрести на церквах зображеннями Сі Цзіньпіна — новий звіт

Новий звіт Комісії США з міжнародної релігійної свободи (USCIRF) висвітлює посилення зусиль Комуністичної партії Китаю (КПК) щодо контролю релігійних віросповідань у країні, зокрема католицизму.

Джерело: catholicnewsagency.com

За даними звіту, КПК активно знімає хрести з церков і замінює зображення Христа на портрети президента Сі Цзіньпіна в рамках ширшої кампанії “китаїзації” релігії, що полягає у пристосуванні її до китайської культури та політики партії.

Звіт підкреслює, що ця політика китаїзації порушує міжнародно визнане право на свободу віросповідання. Хоча термін “китаїзація” означає адаптацію релігії до китайської культури, на практиці це означає підпорядкування віровчень політичному порядку денному КПК. Також відомо, що влада цензурує релігійні тексти, змушує священників проповідувати ідеологію партії, а в храмах замість релігійних символів з’являються гасла КПК.

Католицькі церкви у Китаї змушені реєструватися в підконтрольних державі організаціях, таких як Конференція єпископів Католицької Церкви в Китаї. Ті, хто відмовляється, включно з підпільними католиками, вважаються учасниками «сект» і підлягають ув’язненню відповідно до законів проти сектантства. Підпільні католики, які не визнають державних священників, зазнають переслідувань, арештів і зникнень.

Комісар USCIRF Асіф Махмуд зазначив, що КПК розглядає підпільних католиків як загрозу через їхнє небажання дозволити державі контролювати релігійну доктрину. Хоча деякі католики обирають легальне поклоніння в межах державної Китайської патріотичної асоціації, їхня свобода залишається обмеженою, оскільки вони повинні підкорятися жорстким механізмам контролю партії.

Незважаючи на угоду між Ватиканом і Китаєм у 2018 році, яка мала дозволити співпрацю у призначенні єпископів, КПК односторонньо призначає лояльних партії єпископів без консультацій з Ватиканом. Лідери, які опираються втручанню держави, такі як єпископ Петро Шао Чжумін і Августин Цуй Тай, зникають, а багато інших залишаються зниклими вже десятиліттями.

Звіт також вказує на те, що прагнення КПК контролювати релігії поширюється не лише на католиків, а й на протестантів, мусульман, буддистів, даосистів та нові релігійні рухи, такі як Фалуньгун. Особливо тяжкою є ситуація з уйгурськими мусульманами, яких примусово утримують у таборах перевиховання, змушуючи зректися своєї мови, культури та релігії. Звіт називає ці дії геноцидом і злочинами проти людяності.

Вам сподобається:

Please support us Газета Слово про Слово on Patreon!
Exit mobile version