Новини суспільства

Мільйон військових в Україні потребуватиме психологічної допомоги після війни

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, заявила, що після завершення повномасштабної війни в Україні майже мільйон людей будуть потребувати психологічної допомоги.

Джерело: RISU

Під час круглого столу на тему «Війна проти наших душ. Як зберегти ментальне здоров’я військовослужбовців і всього суспільства», вона наголосила на необхідності позбутися стереотипів і стигми, пов’язаних з психологічною допомогою, щоб забезпечити всім необхідну підтримку.

За даними Укрінформу, Маляр зазначила, що військовим потрібна особлива увага через велику кількість мобілізованих. Вона відзначила, що до початку війни було 215 тисяч військових, а зараз ця цифра збільшилася кількаразово, що становить майже мільйонну армію, яка потенційно потребуватиме психологічної допомоги. Заступниця міністра оборони наголосила на тому, що психологічна допомога є добровільною, і важливо роз’яснити військовим, що це є нормальним і важливим кроком.

Заступниця міністра вважає, що Збройні сили України є частиною суспільства і також потребують психологічної допомоги, проте робота з військовими має свої особливості. Вона зазначила, що у Збройних силах України дефіцит психологів, і в найближчі роки ця проблема не зменшиться.

«У нас був різний досвід, і ми зрозуміли, що цивільним психологам складно. По-друге, є своя специфіка в питаннях безпеки, а тому в нас сьогодні з військовими працюють військові психологи. У нас у ЗСУ дефіцит кадрів, і ми робили певні кроки, щоб із цього дефіциту виходити», − зауважила Маляр.

Однак вона висловила впевненість, що Україна може стати світовим лідером у питаннях психологічної реабілітації військових.

«З одного боку ми стоїмо перед викликами, з іншого боку – це величезний шанс стати нам лідерами і ключовими у світі фахівцями по роботі з суспільством і військовими, по роботі з наслідками повномасштабного вторгнення».

Оксана Збітнєва, керівниця Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ, наголосила, що робота в цій сфері має прямий вплив на ментальне здоров’я нації та економічні показники країни. Вона підкреслила, що всеукраїнська програма «Ментального здоров’я», яку ініціювала перша леді Олена Зеленська, вже розпочала свою реалізацію з метою забезпечення підтримки не лише сьогодні, але й у майбутньому.

Вона також закликала всіх громадян об’єднатися для відновлення людини. Вона нагадала про існування міжвідомчої координаційної ради на рівні Кабінету Міністрів, яка створює платформу для ухвалення рішень.

Крім того, міністр оборони Олексій Резніков представив п’ятикроковий проєкт відновлення психічного здоров’я для Збройних сил України під час останнього засідання.

Читайте також: 

Збітнєва попереджає, що якщо не буде вчасно розгорнута система психологічної підтримки, держава не зможе справитися з великим потоком військових, які пережили травмуючі події та мають унікальний досвід у бойових діях.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button