D3Z51gWj1CA

І в особистості Христа, і в християнстві є щось незвичайне. Російський філософ В. В. Розанов сказав: «Христос зробив нестерпно важким людське життя». Чим же Він так обтяжив і без того важке наше життя? Простотою, яка була властива Його думкам, життям і вченню, простотою здобуття прощення, почуттям звільнення від тягаря гріха, радістю, даром вічного життя і Своєю любов'ю. Дійсно, все це незвичне.

Хто такий Ісус Христос?

Особистість Христа незвичайна. «...Бо чи ж справді Бог сидить з людиною на землі?» - Питав цар Соломон. Бог послав Свого Сина у світ. Ісус народився від Діви. Це народження було втіленням Бога. Одвічний Син Божий став людиною - підкорившись законам природи, Він народився немовлям.

Ісус Христос не напівбог і не напівлюдина, Він - Богочоловік. У Ньому два єства - божественне і людське - поєднувалися у всій своїй повноті. Біблія характеризує це явище словами «велика благочестя таємниця» На землі Ісус Христос провів тридцять три роки. Після розп'яття і смерті на Голгофі Він був похований, але на третій день силою Божою воскрес із мертвих. Через кілька тижнів Христос вознісся назад до Бога Отця, звідки перш і зійшов до нас на землю. Прийнявши славу, воскреслий Христос послав людям Духа Святого, Який перебуває в Церкві і змінює особистість віруючого. Рятуючи нас від пекла і зла, Христос нічого не хоче натомість для Себе. Він пройшов Свій хресний шлях для того, щоб ми встановили правильні відносини з Творцем. Його особистість настільки несхожа на все те, що ми звикли шанувати і обожнювати!

Що таке віра?

Незвичним було ставлення Ісуса Христа до віри батьків. Здавалося б, оскільки Христос - Бог, Він повинен заохочувати будь-який прояв віри в Бога. Але сталося інакше. Незважаючи на те що Десять заповідей данні Мойсею Самим Богом, обширні тлумачення на них бувають далекі від віри і від істини. Коли Христос бачив у виконанні закону прояв віри, Він всіляко заохочував це. Формальну ж віру Христос різко викривав, чим і викликав обурення релігійної верхівки. Він сказав: «Не кожен, хто каже до Мене:« Господи! Господи! », Увійде в Царство Небесне, але виконуючий волю Отця Мого Небесного».

Віру в Бога часто укладають в рамки націоналізму. Христос же послав Своїх апостолів у світ зі словами: «... йдіть по всьому світу і проповідуйте Євангеліє всьому створінню». Спасіння від гріха має стати надбанням кожної людини - незалежно від його належності до того чи іншого народу чи національності. Для Євангелії весь світ - канонічна територія. Христос прийшов у світ для того, щоб «кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне».

Бог дав людям Десять заповідей. Проста істина з часом обросла традиціями, як дно корабля обростає молюсками і водоростями. Христос відкинув традиції і перекази батьків, які йшли в обхід заповідей Божих. Він розставив все на свої місця на всі часи. Будучи лише зовнішньою формою, релігія веде людей в нікуди.

Випадок, що трапився з апологетом теорії еволюції, добре ілюструє це. Пропагандист вчення Дарвіна Томас Гекель виступав з лекціями в Ірландії. Закінчивши свій курс, Гекель поспішив на корабель, який мав відплисти до Англії. Поспіхом він скочив на підводу і крикнув візникові: «Швидше, я спізнююся!» Візник змахнув батогом, коні рвонули. Кілька хвилин по тому Гекель зауважив, що підвода несеться в напрямку, протилежному пристані. «Ви, я сподіваюся, знаєте куди їхати?" - Нервово запитав Гекель. «Ні, ваша світлість, але я поспішаю щосили», - відповів візник.

Зайва релігійність робить людей нещасними. Вони поспішають в нікуди. Христос сказав: «... Я прийшов для того, щоб мали життя, з подостатком».

Завдяки Христу Бог постав перед нами в незвичному ракурсі. Багато людей думають про Бога як про безлику силу, принцип, природу. Хтось так все життя і поклоняється «невідомому Богу». В Євангелії Христос називав Бога Отцем і звів для нас ці два поняття воєдино.

Бог створив людину за Своїм образом. Людина ж захотіла стати Богом. «...що праведною вчинив Бог людину, та вигадок усяких шукають вони!». Сучасна людина - і слава, і ганьба всесвіту! Христос повернув гідність жінці, вказавши на її безсмертну душу.

Христос нагадав, у чому гідність чоловіка. Вона не в його суспільному становищі або освіті, не в силі його м'язів і не в тому, скільки він може випити. Його перевага в тому, наскільки повно відбивається в ньому образ Божий. Христос змінив ставлення древніх до дітей, піднісши дитячу простоту і довірливість. «... Пустіть дітей і не бороніть їм приходити до Мене, бо таких є Царство Небесне». Христос підходить до людей з любов'ю і співчуттям.

Що таке гріх?

Незвично трактував Христос поняття «гріха». В Біблії сказано: «... Сам [Христос] знав, що в людині». Від Бога не можна приховати нічого - Він бачить радість, скорботу, правду, брехню, бачить Він і гріх. Гріх не просто помилка або порушення обряду. Гріх - це хвороба, це бунт проти Бога. Гріх успадкований людиною від прабатьків - Адама і Єви. Людина хоче творити добро, а чинить зло. Гріховні думки і вчинки зароджуються в серці людини. Овідій сказав: «Ми схильні до забороненого».

В Греції на змаганнях був випадково убитий дротиком чоловік. Великі Перікл і Протагор сперечалися цілий день, з'ясовуючи, хто ж винен у трагедії - розпорядники змагань, той, хто кинув дротик, або ж сам дротик. Світ намагається пояснити, чому в нашому цивілізованому суспільстві стільки зла і хто в цьому винен. Відповідей багато: суспільство, економіка, середовище, людина. Біблія ставить безпомилковий діагноз: «Бо з серця людини виходять лихі думки, убивства, перелюби ... це опоганює людину ...» Гріх - це не тільки беззаконний вчинок, але і намір його вчинити.

Сліди гріха видні на сторінках кожної з газет, в кожному випуску новин, в кожній квартирі, на кожному обличчі. Найбільший гріх - невіра в Сина Божого. Він примножує прогріхи.

Що таке спасіння?

Незвичним є і спасіння, запропоноване людям Христом. Спасіння описане в Євангелії як народження згори. Народження згори - це вплив Святого Духа на грішну душу - людини, воно дає душі нове безгрішне начало і здатність спілкуватися з Богом. Спасіння - це прощення гріхів, позбавлення від почуття провини, духовного невігластва, від згубних звичок - наркоманії, алкоголізму, а також від страху смерті, пекла. Спасаючи, Бог дарує нам вічне життя, безсмертя, мир в серці, усиновлення, виправдання, впевненість у спасінні і прощення, надію, нові устремління, любов до ближніх і навіть до недругів, силу і здатність жити по волі Божій.

Аквалангіст плаває під водою, в чужому для нього середовищі, але дихає повітрям. У нього є апарат, що підтримує дихання. У навколишньому світі панує зло. Для того щоб жити чистим життям, потрібно неземний засіб. Бог - Дух Святий - ввійде в твоє життя, і ти зможеш жити праведно. Спасіння незвичне ще й тим, що воно не є нагородою за наші заслуги - ми знаходимо його через смерть і воскресіння Христа. Ісус Христос помер замість нас, взявши на Себе наслідки нашого гріха. Христос воскрес для нашого виправдання.

Умови спасіння людини теж незвичайні. Вони прості, зрозумілі і доступні кожній людині.

Перша умова - це покаяння.

Покаятися - означає визнати свою провину перед Богом. Покаяння може бути тільки добровільним, щирим, без лукавства і самовиправдання: «я зробив це, тому що ...» або «гріхи мої самі звичайні, такі ж, як у інших ...» Покаяння - це розбите серце, це обіцянка Богу доброї совісті. Василь Великий нагадує: «Не той сповідує гріх свій, хто сказав:" Згрішив я "- і потім залишається в гріху, але той, хто ... зненавидів [гріх]». Як би глибоко не погрузла людина в гріху, Христос може врятувати її. Але насамперед необхідно покаяння.

Друга умова - віра в Господа Ісуса Христа.

«Істинно, істинно кажу вам: Хто вірує в Мене, життя вічне той має». Вірити - означає знати, що Бог є, це означає довіритися Йому в спасінні на підставі викупної жертви Ісуса Христа.

Третя умова – слідувати за Христом

Христос сказав: «... Іди за Мною». Слідуючи за Христом, ми повинні намагатися жити в чистоті, любити і служити Богові і ближнім.

Спасіння у Христі незвичне: «Я Світло для світу. Хто йде вслід за Мною,той не буде ходити у темряві, але матиме світло життя».

Лучано Паваротті розповідає про те, як він вибирав свій шлях. Після закінчення педагогічного інституту Лучано запитав у батька поради, ким йому стати - викладачем або співаком. Батько відповів: «Захочеш сісти одразу на два стільці, точно сядеш мимо. Вибери один!» Лучано вибрав. І ми вдячні йому за це.

Дорогий читачу, не можна жити одночасно в світі гріха і в світі святості, треба обирати що-небудь одне. Третього не дано. Перед тобою несподіваний шлях, який пропонує Христос. Не будемо довго тягнути з вибором. Тим більше що Святе Письмо підказує нам: «... Ось тепер час приємний, ось тепер день спасіння» .

МОЛИТВА - ЦЕ РОЗМОВА З БОГОМ. Звернись до Нього в молитві:

Святий Боже, прости мені всі мої гріхи, очисти душу мою від зла. Ісус Христос, я довіряюся Тобі в спасінні і залишаю всякий гріх. Вірую в єдиного Бога, Святий Дух, відроди мене до нового життя. З Твоєї допомогою, Господи, я буду служити Тобі разом з Церквою Твоєю. Дякую Тобі, Отче, за прощення, спасіння і вічне життя. Амінь.

Після покаяння з Божою допомогою потрібно налагоджувати нове християнське життя. У цьому вам допоможуть чотири основних правила.

ПРАВИЛО ПЕРШЕ: кожен день читайте Біблію - Господь буде говорити з вами через те, що ви прочитаєте.

ПРАВИЛО ДРУГЕ: щодня моліться. Виділіть час, щоб побути наодинці з Богом, розповісти Йому про своє життя, про труднощі і сумніви, про надії та мрії.

ПРАВИЛО ТРЕТЄ: розповідайте іншим про Христа і про те, що Він робить для вас, як змінює ваше життя.

ПРАВИЛО ЧЕТВЕРТЕ: регулярно ходіть до церкви, де читають Біблію, моліться разом з іншими віруючими - вони наддадуть вам духовну підтримку.

Якщо ви звернулися до Бога в молитві покаяння, натискайте кнопку.

{rsform 4}

Ми надішлемо  вам матеріали, які допоможуть у вашому подальшому духовному зростанні. 

Якщо ви хочете більше дізнатися про Бога через вивчення Біблії, заповніть форму, що знаходиться внизу статті. Як тільки ми отрмаємо від вас повідомлення, відразу зв'яжемось з вами і допоможемо вам вибрати зручну для вас форму вивчення Біблії.

{rsform 16}

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найпопулярніше на сайті