тривога

Страх обертається назад. Тривога – роззирається навколо. Віра – дивиться вгору. Стан скількох співвітчизників сьогодні характеризують перших два речення? Війна, якої ми не хотіли, забирає людські життя, руйнує домівки, розлучає рідних. Люди не лише втрачають найцінніше. Вони гублять упевненість в усьому.

Серця українців охоплює страх, тривога за себе і близьких, і неймовірно важко за таких обставин мати віру, хоча б таку, яка має розмір гірчичного зерняти.

Страх Божий

Страхів у житті людей дуже багато, щоб можна було з ними впоратися – раціоналізувати, управляти, вигнати геть взагалі. Але є страх, якого нам не вистачає. Він звільняє від інших страхів, спасає від небезпек, оберігає від спокус. Це Страх Божий.

«Страх Божий!» – так говорили, коли траплялося щось страшне і дивне. Чому тепер рідко так говорять? Бо страшне і дивне стало нормою. А Богобоязливість – рідкістю.
На так давно на телеканалах можна було бачити рекламний ролик, у якому «видатний юрист» говорив студентам юридичної академії: «Ви юристи. Ви і є справедливість». Стає страшно від того, як підло, безстрашно людей вводять в оману. Юристи служать юстиції, але вони самі не є юстицією. Юристи знаходяться, як і всі, під законом, і це має допомагати людям, а не бути приводом до маніпуляцій законом.

Вплив минулого на майбутнє

Чи багато у нашому житті визначає минуле? Безумовно, воно впливає на людину, незалежно від того, хоче вона того, чи ні. Характер формується, виходячи з нашого життєвого досвіду, перемог і помилок минулих років. Багато хто скаже: «Я не хочу пам’ятати минуле!» Але як його забути? І чи потрібно? Минуле навчає, чи додає нових ран?

сучасне різдво

Давайте пофантазуємо. Якщо б народження Ісуса Христа відбулося в XXI столітті, в газетах можна було б прочитати наступні повідомлення:

Неймовірне блюзнірство

«Вагітна жінка була змушена народити свого первенця в печері. Умови залишали бажати кращого: відсутність води, підлога, застелена соломою, – коментує міністр охорони здоров’я Юдеї, – мало того, всередині було знайдено сліди від овець!»

Найпопулярніше на сайті