money pics 226770

Сьогодні ми змінили своє відношення до брехні. Якщо раніше вона була небажаною і вважалась неприпустимою, то сьогодні обман загальноприйнятий. Немалий внесок у такий стан справ принесла реклама, штучна упаковка товару, побудована на перебільшенні або створенні ілюзорної переваги одного товару перед іншим. Якщо раніше рекламні ролики або афіші дратували і викликали протест, тепер вони сприймаються як буденне явище і в цілому викликають схвалення. Ми звикли до того, що нас обманюють, і погодилися з цим. Тепер обманювати не соромно, це лише піар, лише бізнес.

Рекламне мислення змінює людину, мета якої зараз не підпорядкована вищим прагненням, а приземлена до звичайної торгівлі. Всі торгують, і , так як конкуренція висока, товар різноманітний і його багато, то значить потрібна реклама, а у неї свої закони. Товари множаться не лише кількісними показниками, до цієї категорії тепер відносять практично все. Різноманітні послуги нині теж стали сприйматися як товар. Тепер є медичні послуги, освітні або ж релігійні. Нині лікар бачить своїм завданням не лікування, а надання послуг, бажано найкоштовніших. Вчитель – надає педагогічні послуги, а зовсім не навчає. Релігійні послуги теж стали підкорені законам ринку. Зачислені до категорії товару, вони змінюються, починають відповідати вимогам кон’юнктури і втрачають свій зміст. Цінності, які лежать в основі медичної, освітньої і релігійної діяльності, втрачають попит і, як наслідок, забуваються і втрачаються.

Інфляція цінностей – характерне явище сучасного суспільства, яке живе у світі надуманої реальності. Технології сьогодні дозволяють створювати гіперреальність, яка переважає справжню дійсність і розмиває межі між справжнім і фальшивим. Кінематограф на початках задумувався як відображення того, що реально відбувається, сьогодні індустрія кіно може створити будь-який світ під замовлення. Ролі помінялись, люди намагаються зреалізувати світ, показаний на екрані.

Яскравою моделлю різноманітних симулякрів є діснейленд. У ньому ілюзії і фантазії переплітаються між собою. Там на власні очі можна побачити світ, перенесений з екрану в реальність. Мініатюрна копія світу мультиплікаційних героїв, відтворення декорацій розраховані на дітей, але вони приваблюють і дорослих. Вся ця індустрія висловлює прагнення людини до розваг і насолод ідеалізованого світу, штучно очищеного від проблем і турбот світу реального. Багато дерев зроблені з пластику, гори і кручі, які імітують прекрасні рельєфи – з бетону. Але яскрава декорація приховує фальш і порожнечу, яка царює всередині, розваги мають присмак буденності без напруження і складнощів.

Фальш проявляється не лише в парках розваг і на кіноекранах, вона поселяється в звичайне життя дорослих і набирає дивних форм: люди не зустрічаються, а тільки пишуть повідомлення один одному в соцмережах; не розмовляють відверто про важливе, а йдуть на консультацію до психолога; не працюють фізично, а ходять на фітнес; не народжують дітей, а заводять котів і собак. Життя сучасної людини стає карикатурою. Але, коли життя втрачає зміст і мету, воно втрачає свій смак.

В суспільстві, де потрібна боротьба за виживання, мета визначена чітко. Перемога сильніших і загибель слабких визначає цінність життя, радість можливості досягнути чого-небудь. Це відображається в демографічній ситуації, коли народження кожного нового члена сім’ї підвищує вірогідність її виживання. Низька народжуваність цивілізованих країн, кажуть демографи, обумовлена низькою цінністю сім’ї і дітей. Якщо можна в комфорті прожити самому, навіщо витрачатися на відносини? В благополучних країнах мета життя стає розмитою, індустрія розваг замінює випробування в боротьбі за виживання, а коли розваги приїдаються, вигадують нові, більш вражаючі, небезпечніші… Гострота вражень замінює собою зусилля, які потрібні для подолання життєвих труднощів, але всередині залишається порожнеча.

Здобуття змісту життя неможливе без роздумів над вічними питаннями про Бога, світ і себе самого.

Здобуття змісту життя неможливе без роздумів над вічними питаннями про Бога, світ і себе самого. Ці питання, незважаючи на страшну глибину, можуть знайти свою відповідь. Коли все навколо піддається сумніву, віра і надія християн лежить не в площині життя людини, а в Божій реальності. Послання до Євреїв описує віру і надію на Бога як безпечну і міцну кітву для душі (Євр.6:19), тому що протягом всієї історії люди були свідками Божої незмінності в любові, милосерді і готовності прийти на допомогу тим, хто гине. У темні часи, коли втрачаються орієнтири і розмиваються норми, як ніколи важливо пережити зустріч із Ісусом і взнати вічні цінності.

Тетяна Горбачева

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найпопулярніше на сайті