20110201134342

Мажор, який чавить на дорозі наших дітей, лікар, який вирізає здоровий орган, суддя, який садить невинну людину, халтура, яка повсюди процвітає – яке відношення всі ці події мають до хабарництва і до віри?
Хабарництво та корупція завжди були одними з найсерйозніших хвороб всього суспільства. Бажання отримати додаткову вигоду, більше грошей – завжди підгодовувало людську жадобу, користолюбство.

Чи варто нам з цим боротися? А може, залишити все так як є? Хай мажори знущаються з нас, негідні прокурори та судді нищать країну?

Можна все забути та махнути рукою і виправдовуватися! Та щодо Бога і Його Слова, цього не зробиш: Бог, і саме Він, був завжди Тим, Хто дуже суворо засуджував за хабарництво:
«Безбожний таємно бере хабара, щоб зігнути путі правосуддя» (Пр. 17:23).
Хто бере хабара? БЕЗБОЖНИЙ! Бере як? Таємно! А чому таємно? Бо зло і гріх робляться таємно! Для чого? Щоб викривити правосуддя, або щоб знищити правду та справедливість...
«Цар утримує край правосуддям, а людина хабарна руйнує його» (Пр. 29:4).
Яка людина руйнує країну, суспільство, оточення? Хабарна, людина, яка дає і бере хабарі.
«Коли мудрий кого утискає, то й сам нерозумний стає, а хабар губить серце».(Екл. 7:7).
Хабар знищує суть людини, знищує її серце. Мамона починає домінувати над основою життя людини, і вона вже думає тільки про наживу, про гроші, про те, як знищити правду та справедливість.
«Бо Я знаю про ваші численні провини і про ваші великі гріхи: тиснете ви справедливого, берете ви підкупа та викривляєте право убогих...» (Ам. 5:11-12).
Бог дуже чітко говорив, що знає наші великі гріхи, один з яких – хабарництво. А за гріх завжди буде розплата, завжди буде покарання.
А ще Бог попереджав про хабарництво у Біблії: в Ісаї 1:23-25, в Михея 7:2-3, у книзі Вихід 23:6-8 і в багатьох інших місцях Писання. Як Ви думаєте – чи не надто багато Бог говорив про це? А може і справедливо?
Багато хто подумає: «Ми без хабарів не виживемо, у нас маленькі зарплати». Коли вважаємо так, то вже наша надія не на Бога, Який дає нам що їсти і що пити (Мат.6:25-32), а надіємося на мамону й на хабар, який хтось нам принесе, або ми комусь дамо за якесь сприяння.
Очевидно, що в житті ми завжди маємо випробування, і я також! Мені говорили, що неможливо бути самодостатнім адвокатом, якщо не будеш давати хабарі слідчим, прокурорам, суддям... справу просто не вирішиш і не виграєш. І часто так буває, коли я зіштовхуюсь „зі стіною” несприяння силових органів, суду, їхнього очікування хабара. Та я знаю, що найперше маю робити в цій ситуації – молитися. І саме тоді падають „стіни”, і саме тоді я показую на Кого надіюсь. І все вирішується так, як Бог хоче. І я живу в благословенні, кожного разу очікуючи від Бога допомоги!
Саме від нас залежить те, як ми сприймемо виклик. Погодимося з гріховним компромісом чи будемо праведно боротися, шукаючи в кожній проблемі волі Божої!
Переконаний, що ми, і саме ми маємо в своєму житті не давати і не брати хабарів, як віруючі люди, адже про нас Ісус сказав:
«Ви сіль землі. …Ви світло для світу. Не може сховатися місто, що стоїть на верховині гори» (Мат.5:13-14).
Так, ми маємо бути сіллю і світлом для цього світу. Саме ми повинні нести праведність та святість Божу. Саме ми, віруючі люди, повинні боротися з гріхом і, звичайно, не давати і не брати хабарів. А якщо ні: «Коли сіль ізвітріє, то чим насолити її? Не придасться вона вже нінащо, хіба щоб надвір була висипана та потоптана людьми».
Сьогодні в Україні розпочинається загальнонаціональний Рух: «Ні хабарництву!»

Бачення Руху:

максимальне подолання явища хабарництва через особистий приклад окремого громадянина України.

Мета Руху:

залучити максимальну кількість жителів України, які в особистому та професійному житті не дають і не беруть хабарів та поширюють цю ідею у широких верствах населення.

Завдання Руху

- Максимальне подолання явище хабарництва в Україні.
- Долучення максимальної кількості жителів України до Руху.
- Виявлення та протидія фактам хабарництва та корупції на різних рівнях суспільного та професійного життя.
- Пропагування шкідливості корупції та хабарництва.
- Залучення до Руху відомих особистостей та партнерських організацій.
- Створення потужного інформаційного простору протидії хабарництву і корупції.

Довгострокові цілі Руху (на 10 років):

- Учасниками Руху мають стати понад 1 мільйон людей та сотні громадських організацій.
- Україна має піднятися на понад 100 місць вгору за рівнем сприйняття корупції у світі (сьогодні Україна на 144-му місці).
- Рух має стати модним трендом, гордістю кожного, що він не є учасником хабарництва.
- Повинні бути створені дієві механізми боротьби з хабарництвом та корупцією у всіх без виключення галузях суспільного життя (судова система, правоохоронна система, система охорони здоров’я, освітня галузь, система адміністративних і дозвільних послуг, система державних закупівель, політична система…).
Якщо Ви бажаєте долучитися до цього Руху, підписати особисту декларацію протидії хабарництву, будь ласка, напишіть нам –Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Сергій Гула 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найпопулярніше на сайті