СвітХристиянські новини

За минулий рік понад 9000 церков у світі зазнали нападів – Open Doors

Провідна неурядова організація Open Doors USA, яка займається захистом прав переслідуваних християн, опублікувала щорічний Всесвітній список спостережень за 2020 рік. Це впливовий щорічний звіт, у якому в цьому році підкреслюється різке збільшення кількості нападів на християнські споруди та ув’язнення християн. 
Звіт, який вперше опублікований у 1992 році, оцінює найгірші 50 країн світу у яких переслідують християн і грунтується на даних, які збирає Open Doors у 60 країнах.
Цьогоріч у списку вказано низку злочинців, які повторюються, такі як Північна Корея, Китай, Іран, Сомалі та Еритрея, а також нові країни, де радикальний ісламський екстремізм завдав шкоди християнським громадам у 2019 році. 
Open Doors представили звіт 2020 рік на брифінгу, в якому взяли участь представники адміністрації Трампа, Конгресу, Комісії США з питань міжнародної релігійної свободи та відомі правозахисники. 

«Список світових спостерігачів 2020 року надасть вам найбільш достовірні дані про переслідування християн. Але це набагато навіть більше», – пояснив генеральний директор США Open Doors Девід Керрі. «Це буде звучати як тривога».

У доповіді встановлено, що близько 260 мільйонів християн зазнають «високого рівня переслідування» в перших 50 країнах світу, що приблизно на 6 відсотків більше, ніж у звіті за 2019 рік. 
У звіті також зазначається, що протягом звітного періоду 2019 року (9 листопада 2018 року по 31 жовтня 2019 року) було здійснено напади на 9 488 «церков або християнських будівель» – або в середньому 25 на день. Для порівняння, «Open Doors» зазначили у минулорічному звіті, що 1266 церков чи християнських будівель зазнало нападів.
Окрім цього, кількість християн, яких затримали без суду, заарештованих та ув’язнених, зросла з 2625 за 2019 рік до 3711 у звіті за 2020 рік.
Однак звіт 2020 року вказує що зменшилася кількість вбитих християн за віру. Принаймні 2983 християни були вбиті через релігійні причини, за останній звітний період. Це в середньому вісім християн, що вбиваються на день. Для порівняння, у середньому за звітний період 2018 року загинули 11 християн на день (4136).
Каррі повідомив The Christian Post, що падіння вбивств «Open Doors» вдалося задокументувати для цьогорічного звіту через те, що ісламська терористична група «Боко харам» вбила менше християн у Нігерії (№12).

Каррі під час прес-конференції заявив, що Нігерія як і раніше є найбільш жорстокою країною світу для християн, наскільки організація може відстежити.  

«Різниця цього року полягає насамперед у тому, що в Нігерії Боко Харам змінив свою тактику», – сказав Каррі. «Вони пройшли шлях від вбивства і подібних речей до придорожніх нападів на християн та викрадення людей. Тож ми спостерігали стрибок у таких речах. Але Боко Харам також розправляє свої крила в Камеруні та в Чаді, а також у Буркіна-Фасо».

Зростання насильства на південь від Сахари

Аналіз даних приводить до висновку, що у 2019 році у країнах Африки на південь від Сахари спалахнув войовничий ісламський екстремізм, особливо у тих районах, де держава є слабкою.
Збільшення впливу ісламістів призвело до закриття церков і змусило сотні тисяч тікати зі своїх будинків і сіл.
Однією з країн, занесених до Всесвітнього списку спостережень цього року, якої не було у 2019 році, є Буркіна-Фасо. 

Західноафриканська країна, яку колись вважали відносно мирною, піднялася 33 позиції в рейтингу «Open Doors» за минулий рік і зараз займає № 28. У Північно-східній частині країни спостерігається зростання екстремістського насильства з 2016 року напади поширювались і наростали в геометричній прогресії у 2019 році.
Висновки свідчать про те, що у 2019 році в Буркіна-Фасо ісламські екстремістські групи вбили понад 250 людей. Повідомлялося про декілька нападів на християнські церкви, включаючи грудневий напад на церковну службу, в результаті якого було вбито щонайменше 14 осіб. 
Організація Об’єднаних Націй повідомила, що Буркіна-Фасо є «однією з найшвидше зростаючих криз переміщення населення в Африці», оскільки сотні тисяч тікали в умовах зростаючої нестабільності. Майже третина населення Буркіна-Фасо постраждала від кризи.

«Уряд несе відповідальність за захист м’яких цілей. Ми знаємо, що вони намагатимуться напасти на церкви», – сказав Каррі. «Вони повинні захищати ці церкви і дозволяти християнам вільно поклонятися. Християни зараз бояться ходити до церкви у північно-східній частині Буркіна-Фасо. Нам дійсно потрібен громадянський уряд для захисту християн у їхніх громадах». 

Аналогічні країни, включені до звіту, – Центральноафриканська республіка (№ 25), яка бореться з ісламськими бойовиками, які націлюють на християн, та Малі (№29). Нігер також був доданий до Світового списку спостережень цього року, рейтинг №50. 
Цього року Камерун, охоплений громадянською війною (№ 48) був внесений до Світового списку спостережень на тлі повідомлень про напади радикальних ісламських екстремістів на християнські громади. Камерун також має справу з поширенням Боко Харам. 
Місцеві жителі англомовних регіонах, що підтримують повстанців, звинуватили кочових радикалів-кочівників Фулані у здійсненні смертельних нападів на мирних жителів після заохочення з боку державних діячів.
«Криза почалася як проблема освіти, тому нелегко розглядати конфлікт Камеруну як  питання релігійної свободи», – додав він. «Але коли ми бачимось із деякими країнами Сахеліц, ми починаємо бачити це питання, що хвилює людей тут, у Вашингтоні. Ми звертаємось до посольств та інших зацікавлених груп і сподіваємось зробити щось з цього питання найближчим часом».
Насильство фулані проти християнських землеробських громад у Нігерії продовжилось у 2019 році. Одна з правозахисних груп підрахувала, що принаймні 1000 нігерійських християн були вбиті радикалами Фулані або бойовиками Боко Харам у 2019 році, тоді як з 2015 року були вбито понад 6000 осіб. 

«Я думаю, що неправильно дивитися на [Фулані] як просто на територіальні проблеми», – сказав Каррі. «У них є ідеологія, яка історично була радикальною, і у них порядок денний витісняти християн із цих громад. Історія про те, що так чи інакше це їхні давні краї та інше, не виправдовує протиправної поведінки щодо християн, які там живуть».

Уряд Нігерії вже давно стикається з критикою за нездатність контролювати насильство. 
“Велика трагедія неефективної реакції Нігерії на пастухів Боко Харам та Фулані зараз є частинами Камеруну, а інші райони, такі як Буркіна-Фасо, сильно постраждали”, – сказав Каррі.

Хто в топ-10? 

Топ-10 країн у списку World Watch 2020 року – це ті самі країни, які були включені до топ-10 і минулого року.
Північна Корея займає перше місце у цьому списку вже 18 років поспіль, оскільки режим Кіма продовжує ув’язнювати тисячі християн в трудових таборах, попри це підпільні церкви продовжують рости.

За Північною Кореєю слідують Афганістан, Сомалі, Лівія, Пакистан, Еритрея, Судан, Ємен, Іран та Індія, де індуїстські переслідування проти християн сильно посилилися з моменту приходу до влади партії Бхаратія Джаната в 2014 році. 
Open Doors зазначають, що в Ісламській Республіці Іран у 2019 році було заарештовано щонайменше 194 християн. За даними Каррі, за дні до Різдва було заарештовано 114 християн в Ірані. Каррі заявив, що арешти є продовженням спроби іранського уряду “розчавити” рух церкви, що зростає. 

“Це сміливі люди, які виступають проти влади, яка існує в цій країні”, – сказав Кері. “Іран переконаний що християн потрібно переслідувати”.  

У Південно-Східній Азії Шрі-Ланка перейшла з № 46 до №30 у Списку світового спостереження 2020 року після самогубств, які минулого Великодня здійснили ісламські екстремісти, вбили понад 250 та поранили 500 інших у трьох церквах та трьох готелях. 
Китай, який піддався сильній критиці за жорстоке поводження з різними релігійними групами та затримання сотень тисяч мусульман, у 2020 році зайняв № 23 у списку. У 2019 році Китай займав № 27. 

Китай ув’язнив незліченну кількість пасторів та християн за богослужіння в незареєстрованих домашніх церквах. За словами Кері, в Китаї було закрито 5596 церков, багато з яких –через те, що вони відмовляються ставити камери спостереження у своїх церквах.  
Каррі на брифінгу підкреслив, що Китай представляє “найбільшу загрозу” правам людини, оскільки прагне контролювати китайський народ та церкви шляхом нагляду. 

Джерело: christianpost.com

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button