СвітХристиянські новини

В Ірані християн стає більше – до 1 мільйону

Християн стає більше в країні Іран. Опитування та статистичні дані підтверджують це. Про це повідомляє christianitytoday.com.
За даними нового опитування  (https://articleeighteen.com/news/6701/), проведеного дослідницькою групою з Нідерландів (GAMAAN), серед 50 000 іранців, 90 % з яких проживають в Ірані, тільки 1,5 % визначилися як християни.
Згідно GAMAAN, число християн в Ірані «безсумнівно, становить близько кількох сотень тисяч і перевищує мільйон».
Згідно з останніми урядовим статистичним даними, число традиційних вірменських і ассирійських християн в Ірані становить 117 700 осіб.

Християнські експерти, опитані christianitytoday, не здивувалися. Але це може мати велике значення для іранської церкви.
Мансур Борджі, директор з досліджень та адвокації «Статті 18», організації, що базується у Великобританії та займається захистом та просуванням релігійної свободи в Ірані, сказав: «Через відсутність належних даних більшість міжнародних правозахисних груп висловили певний сумнів в тому, наскільки широко поширене явище звернення до Ірану. Приємно бачити – вперше – світську організацію, яка додає ваги цим претензіям».
«Ми не вважаємо віддаленим правдоподібним, що сьогодні в Ірані таємно сповідують християнство до 1 мільйона людей», – написав британський суддя у березневій постанові, яка встановлює керівні принципи передової практики.

«Справжня новина – не кількість християн», – повідомив Йоханнес де Йонг, директор аналітичного центру Sallux («Соляний світло» на латині), що входить в Європейське християнське політичний рух. – Це масова секуляризація іранського суспільства в цілому».

Тільки 32% опитаних назвали себе мусульманином-шиїтом. Офіційно Іран оцінює їх кількість в 95 відсотків.
«Іслам в Ірані – це політична система, а не віра, яку приймає якесь більшість», – сказав де Йонг. – У вільному Ірані відбудеться розпад ісламу і дуже значний підйом християнства, зороастризму і атеїзму».
В Ірані атеїстів 9 % населення. Ті, що не належать до релігії 22%. Зороастрійців 7 %. Перепис 2011 року налічував зороастрійців лише 25 000.
Майже половина (47%) заявили, що раніше були релігійними, але перестали бути релігійними.
Тільки 6 з 10 опитаних іранців сказали, що народилися в релігійній сім’ї. Але 6 з 10 теж не моляться щодня. 7 з 10 не хочуть прийняття законодавства, заснованого на релігії (68%); державні релігійні установи (71%); або обов’язкове головне покриття (73%). Більшість (58%) взагалі не вірять в носіння хіджабу.
А згідно з опитуванням GAMAAN за 2019 рік, 79 відсотків населення проголосувало б проти ісламської республіки.
Хоча це може здатися родючим полем для християнського свідчення, Давид Егназар з Elam Ministries застерігає від «глиняних ніг» секуляризму. Наприклад, майже 4 з 10 іранців (37%) вживають алкоголь, що заборонено ісламом.
«Іранців привертає християнство, тому що вони вважають його неодмінною частиною вільного, світського і демократичного Заходу», – сказав він. – Для християнських агентств важливо вирвати християнство з цього шаблону».
Він також з обережністю ставився б до статистики опитування щодо істинної оцінки тіла Христа. У світському опитуванні «християнин» може означати що завгодно, від «смутного потягу» до «справжньої любові до Христа і все більшого пізнання Писання».
Егназар вважає, що відсутність у домашніх церков структури управління може завдати шкоди руху, який зростає. Їх можуть вразити помилкове вчення, фінансові порушення і пастирська диктатура.
Мансур Борджі заявив: «Існує реальний ризик того, що зростання церкви випереджає зростання учнівства. Але проблема ускладнюється тим фактом, що багато лідерів зараз знаходяться в тюрмах або були вигнані з країни».
За словами Майка Ансарі, президента Heart4Iran, ця церква «сильно маргіналізована, розрізнена і сегментована».
Ансарі вважає, що особиста євангелізація – найефективніший метод поширення Євангелія і причина більшої частини зростання християнства в Ірані. Але з огляду на, що це «надзвичайно ризиковано», супутникове телебачення стало провідним фактором.
Телеканал Ansari Mohabat TV зауважив сплеск навернення під час COVID-19. У той час як канал був проінформований про 324 зверненнях через своє служіння в березні 2019 року, через рік відбулося десятикратне збільшення – 3088 нових віруючих.

«Без значного особистого спілкування і учнівства майбутнє Іранської церкви залишається невизначеним», – сказав Ансарі. – Ізоляція – найбільший ворог зростання церкви».

Вайб Микола з Open Doors International, що базується в Голландії, зазначив, що швидке зростання церков почалося в 2004 році, коли держава чинила тиск на офіційно зареєстровані церкви.
Отже, служіння було змушене піти в підпілля, де воно «поширилося як лісова пожежа» через групи осередків і домашні церкви.

«Іранська влада втратила контроль над цим, – сказав Микола. – Вони нічого не могли зробити, щоб зупинити поширення Євангелія. Вони намагалися і продовжують намагатися. Всупереч офіційним звинуваченням християн в тому, що вони є сіоністськими агентами і становлять загрозу для національної безпеки, іранський чиновник недавно заявив священнослужителям в священному місті Кум, що «ці новонавернені – звичайні люди, чия робота пов’язана з продаванням бутербродів або подібними речами».

Але свідоцтва нездатності Ірану як теократії захистити іслам можна побачити далеко за межами християнського підрахунку в огляді GAMAAN. Якщо його загальна статистика вірна, тільки кожен третій іранець сповідує свою національну релігію. І 4 з 10 вважають, що кожна релігія повинна мати право поширювати свої переконання.

«Серця і уми іранського народу були переорані і підготовлені поведінкою іранського уряду за останні 40 років», – сказав Борджіа.
«Опір людей Євангелію було нейтралізовано».

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button