Християнські новини

У парламенті презентували законопроекти "Сім'я плюс"

У четвер, 11 липня, народний депутат Павло Унгурян під час прес-брифінгу у Верховній Раді України презентував ряд суспільно важливих законопроектів. У брифінгу також взяли участь члени Міжфракційного депутатського обєднання “За духовність, моральність та здоров’я України” та представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.
Павло Унгурян повідомив про напрацювання законопроектів, які направлені на поліпшення соціального становища малозахищених груп населення: багатодітних сімей, дітей сиріт, матерів одиначок, дітей воїнів АТО.
“Одним із ключових питань для нашого Міжфракційного об’єднання, яке вже понад 10 років успішно функціонує і налічує більше 100 депутатів з різних фракцій, є питання захисту та розвитку інституції сім’ї в Україні. Спільно з колегами ми напрацювали ініціативи, які є надзвичайно важливими саме зараз, в умовах економічної та демографічної кризи. Підтримка державою українських сімей та сприяння мейнстріму багатодітності наразі дуже необхідна. Захист інституту сім’ї має бути одним з найвищих пріоритетів держави!”, – коментує голова Міжфракційного депутатського об’єднання “За духовність, моральність та здоров’я України”, автор законопроектів Павло Унгурян.
Пакет законопроектів, який має умовну назву “Сім’я Плюс” включає в себе 8 законодавчих ініціатив. Зокрема, законопроект щодо пільг у сфері земельних відносин членам фермерського господарства, які мають статус багатодітної або прийомної сім’ї. Проектом закону передбачається, що така категорія громадян має право отримувати безоплатно у власність із земель державної або комунальної власності земельні ділянки у розмірі земельної частки (паю) у порядку першочерговості, що стимулюватиме створення та діяльність сімейних фермерських господарств в тому числі багатодітними та прийомними сім’ями.
Однією з необхідних ініціатив є законопроект щодо збільшення розміру допомоги сім’ям при народженні дитини, а також малозабезпеченим та багатодітним сім’ям.
“Грошова допомога при народженні дитини потребує термінового та обов’язкового перегляду й термінового корегування у сторону збільшення в залежності від того, якою по черговості народилася відповідна дитина, що дозволить родинам планувати не одну дитину!”, – коментує автор закону, народний депутат Павло Унгурян.
Законопроектом пропонується встановити допомогу при народженні першої дитини – 60 000 грн. (24 000 відразу, 36 – по 1000 протягом 3-х років життя дитини). Допомогу при народженні другої дитини встановити – 90 000 (36 000 відразу, решту – по 1500 грн., протягом 3-х років життя дитини). Допомогу при народженні третьої дитини встановити – 130 000 (58 000 відразу, решту – по 2000 протягом 3-х років життя дитини). Також надати пільги багатодітним родинам – збільшити знижку на комунальні послуги з 50 до 90 %; позачергове встановлення стаціонарних телефонів. Збільшити рівень прожиткового мінімуму для дітей, що проживають у малозабезпечених родинах з 10 до 20%. Цей ряд змін суттєво покращить рівень матеріального становища малозабезпечених та багатодітних родин.

Більше про сімейні цінності:

Окрім цього, напрацьована низка законопроектів щодо надання пільг малозабезпеченим, багатодітним та прийомним сім’ям, дітям, матерям яких присвоєно звання “Мати-героїня” та сім’ям військовослужбовців.

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Читайте нас в Телеграм

Джерело: Сторінка Павла Унгуряна

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button