Домашня » Притчі » Три кедрини – притча

Три кедрини – притча

3
Поширень
Pinterest WhatsApp

Колись у прекрасних Ліванських гаях виросло три кедри. Кедри ростуть дуже повільно, і ці три дерева провели цілі століття в роздумах про життя і смерть. Вони бачили, як на землю Лівану прибули посланці царя Соломона і як потім, у битвах з ассирійцями, ця земля омилася кров’ю. При них винайшли алфавіт; вони дивувалися, дивлячись, як мимо проходять каравани, навантажені різнобарвними тканинами.

Одного разу кедри вирішили поговоритипро майбутнє.
– Після всього, що мені довелося побачити, – промовив перший, – я хотів би статитроном, на якому сидів би наймогутніший цар на землі.
– А я хочу бути частиною чогось такого, що назавжди перетворить Зло у Добро, –сказав другий.
– А я – мовив третій, – бажав би, щоб люди, дивлячись на мене, завжди згадували про Бога.
Пройшли роки, і ось нарешті у лісі з’явилися лісоруби. Вони зрубали кедри і розпиляли їх.

У кожного кедра була своя заповітна мрія, але реальність ніколи не питає, про що ми мріємо. Перший кедр став хлівом, а те, що залишилося, пішло на ясла для овець. З другого кедра зробили рубаний селянський стіл, який пізніше продали про-давцю меблів. Колод від третього кедра продати не вдалося. Їх розпиляли на дошки і залишили у великому місті.

Гірко нарікали три кедри: «Наша деревина була така добра і якісна! Але ніхто не знайшов їй гідного застосування».

Час ішов, і ось одного разу, вночі, коли яскраво світили зорі, якась пара людей не могла знайти собі притулку, тож вирішили заночувати у хліві, який збудували з першого кедра. Жінка була вагітною, тієї ночі вона народила сина і поклала до ясел, на м’яке сіно. І ось у ту ж мить перший кедр зрозумів, що його мрія збулася: він послужив притулком найвеличнішому з Царів Землі – Ісусу Христу.

Через якийсь час в одному скромному селянському домі люди сіли за стіл, який був зроблений з другого кедра. Перш, ніж вони взялися за їжу, один із них промовив декілька слів над хлібом і вином, які стояли на столі. І тут другий кедр зрозумів, що послужив опорою не лише для чаші і вина, але і посприяв відновленню стосунків між людиною і Богом.

Більше про виконання мрій:

Наступного дня з двох дощок третього кедра змайстрували хрест. Через кілька годин привели поранену людину і прибили її до хреста цвяхами. Третій кедр ужахнувся від своєї долі і взявся її проклинати. Але через три дні зрозумів, що Той, хто висів на хресті, став Світлом для Світу. Хрест, збитий з древа цього кедра, перетворився з інструменту смерті на символ перемоги і тріумфу над смертю.

Так збулися мрії трьох дерев. Мрії збуваються зовсім інакше, ніж ми собі уявляємо.

Попередня Стаття

П’ять міфів про Різдво

Наступна Стаття

Різдвяне - Сергій Рачинець

Без коментарів

Залиште коментар

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *