Про відомих

Спадщина Біллі Грема

21 лютого 2018 року, у віці 99-ти років відійшов до Господа і свого Спасителя Біллі Грем.
Його біограф Террі Уейлін стверджеє, що Біллі Грем особисто проповідував більшій кількості людей, ніж будь-хто інший в історії християнства. Більше 210 млн. людей в 185-ти країнах світу були присутніми на проповіді з уст Біллі Грема! Згідно деяких підрахунків, біля 2,5 мільярдів людей чули його проповіді по телебаченню і радіо.
Можна і далі наводити цифри, але цікавіше знайти відповідь на запитання: що в Біллі Гремові було такого, що дало можливість Богу настільки благословенно його використовувати для досягнення Своїх цілей? Звернімо увагу на фундаментальні фактори, які зробили його одним із найвеличніших проповідників Євангелія нашого часу.

Вірність

Біллі Грема не цікавила статистика. Коли Ларі Кінг під час інтерв’ю запитав його, яким би він хотів, щоб його запам’ятали люди, він відповів:
«Я б хотів, щоби про мене пам’ятали як про того, хто залишився вірним. Щоб коли я досягну небес, Господь мені сказав: «Добре, добрий і вірний раб. Увійди в радість Пана Твого»».
Біллі Грем був дійсно вірним, і, можливо, це найголовніший урок, який варто засвоїти з його життя. Він був рукопокладеним служителями в Південній баптистській церкві в 1939 році і свою останню проповідь промовив у день свого народження, коли йому було 99 років – 7 листопада 2017 року! А це 78 років вірності – показник і межа, які дуже не багато людей можуть повторити.
У своїй заключній проповіді у листопаді він говорив про своє бажання духовного пробудження і дав віруючим три настанови.

  • Перша: наслідувати Ісуса.
    Друга: щодня читати Слово Боже.
    Третя: молитися до тих пір, доки християнин і Бог стануть близькими друзями.
  • Своїм прикладом він показав, що таке вірність у служінні і проповіді Євангелія. І це гідний приклад для наслідування.

Непогрішимість Божого Слова

Біллі Грем стояв твердо у Слові Божому. Якби він не вірив настільки глибоко в непогрішимість Біблії, то навряд чи міг би з такою потужністю проповідувати Євангеліє Ісуса Христа.
Террі Уейлін пише, що цю основу з ранніх років заклали йому батьки:
«В домі у Гремів щоденне читання сімейної Біблії було не обрядом, а практикою, початок якої поклали батьки Біллі, як тільки одружилися. Біблія була дорогоцінною книгою, до неї відносилися як до істинного Слова Божого, у ній шукали допомоги Божої для того, щоб їхня сім’я була міцною і дружною».
На початку свого служіння Біллі почав думати, чи можна направду довіритися Біблії. Одного разу вночі він не міг заснути і, роздумуючи над цим запитанням, закликав у молитві до Бога:
«В цій Книзі є багато того, чого я не розумію… Багато проблем, яких я не знаю як вирішити, багато вдаваних протиріч і багато того, чому протирічить сучасна наука… Батьку, я прийму цю Книгу як Твоє Слово – вірою. Нехай віра йде попереду всіх моїх запитань розуму і сумнівів. Я буду вірити, що ця Книга – натхненне Тобою Слово».
Ніколи більше Біллі Грем не сумнівався в надійності Божого Слова, і ця позиція була центральною в його проповіді і житті. Коли його одного разу запитали, чи можна довіряти Біблії, він написав наступне:
«Протягом багатьох років Її висміювали, спалювали, заперечували, знищували, але Вона до цього часу живе. Це те ковадло, яке стерло багато молотків. Більшість книг народжуються, живуть кілька недовгих років, а потім їх чекає доля всього тлінного на цьому світі: забуття. Але не Біблію».
Нам дуже не вистачає таких проповідників Євангелія, які б так непохитно були віддані принципу непогрішимості Слова Божого!

В центрі – Євангеліє

Ніхто не зможе піддати сумніву той факт, що у житті Біллі Грема провідною темою було Євангеліє Ісуса Христа. Це чітке фокусування допомогло йому виконувати Боже покликання у своєму житті, не розпилюючись на другорядні питання. В 1957 році він відхилив п’ятирічний контракт із компанією NBC на 1 мільйон доларів для того, щоб мати можливість продовжувати масові євангелізаційні проекти. Очевидно, що для нього Євангеліє було важливішим за славу, захищеність і гроші.
У своїх проповідях він ніколи не згладжував проблему гріха і покаяння; але він завжди вказував на Ісуса Христа і його хресний подвиг як вирішення проблеми.
«Гріх – друга за значенням сила у всесвіті, вона відправила Ісуса на хрест. Є лише одна сила, яка за неї більша – Божа любов».
Проповідь Біллі Грема була зрозумілою: всі люди – грішники, пекло абсолютно реальне, і Ісус – єдиний шлях до спасіння.
Біллі Грем старів, але в старості не послабив зосередження уваги на Євангелію.
«Я став вже старим. Я проповідував по всьому світі. І чим старшим стаю, тим сильніше горнуся до тієї надії, про яку почав говорити так багато років тому і про яку звіщав на багатьох мовах у багатьох кутках світу».
Як же сьогодні потрібні люди, у яких серце, як і в Біллі Грема, горить вогнем любові до Бога і готове нести Євангеліє до людей.

Кейлеб Сюко

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button