СвітХристиянські новини

Переслідування на християн стрімко зростає, але світ мовчить

Сьогодні ми неоднократно чуємо про засудження насильства, боротьбу з проявами агресії та дискримінації. Проте за пафосними й показово гуманістичними спічами довкола захисту меншин чи обговорення побутових проблем взагалі не чутно про справді нагальні загрози для безпеки й життя сотень мільйонів людей і зростання переслідування на християн.
У червні 2018 року дослідницький центр Pew заявив, що християни зазнавали цькування у 144 країнах. Цього року нам довелося спостерігати за десятками й сотнями насильницьких актів проти віруючих людей (чого лише вартий теракт на Шрі-Ланці). Ще про сотні подібних випадків ми не чуємо, бо про це просто не пишуть у ЗМІ. Прикро визнавати, але сьогодні тиск на християн зростає по всьому світу, а теракти й інші факти насилля стали звичними повідомленнями в стрічці новин.
Одночасно з цим благодійна правозахисна організація “Aid to the Church in Need” повідомляє, що “попри збільшення інформації з цього приводу, масштаби кризи, з якою стикаються християни, яких переслідують за віру, залишаються маловідомими та незрозумілими”. Справді, світ не поспішає об’єднуватися задля захисту християн, а західні держави, які здавна були колискою цивілізації та місіонерства, сьогодні або ігнорують проблему, або ж діють вкрай пасивно.
Піднімаючи тему переслідування християн, не можна оминути й питання Китаю. Найбільша комуністична держава за останні роки не просто посилила тиск на свободу віросповідання, але поставила непідконтрольні владі релігійні спільноти поза законом. Це типово для комунізму, але подібним переслідуванням не місце в світі, що називає себе “цивілізованим”. Однак провідні держави світу (за виключенням США) не поспішають накладати санкції на Піднебесну чи хоча б публічно засуджувати тиск на християн.
Жахливі трагедії та тенденція збільшення їх кількості, звичайно, привертають увагу світових лідерів (наприклад, Дональда Трампа, Бориса Джонсона чи Віктора Орбана), однак ця стривоженість поширюється на відносно правих політиків. Проблема переслідування християн все ще залишається досить непопулярною темою міжнародних конференцій чи самітів, де збираються лідери провідних країн світу.
То чому насильство проти християн не викликає у світі такої уваги, як, наприклад, питання рівності чоловіків і жінок чи захисту національних меншин? Відповідь на це питання слід шукати в незручних тенденціях таврування християнства й негласному остракізму. В сучасній міжнародній політиці, де все ще домінує ліволіберальна парадигма трактування прав людини, не зручно говорити про християн як жертв. Десятиліттями ліві політичні еліти й масова культура формували образ християнина як агресора, того, хто пригнічує й обмежує. Тому навіть вкрай жорстокі розправи над віруючими не роблять того резонансу, який мав бути, а навіть коли питання піднімається, то без акцентування на релігійній приналежності жертв.

Також не будуть піднімати питання утисків християн ті політики, в чиїх країнах християни де-факто позбавлені свободи віросповідання. І хоча раніше до їх переліку відносили переважно держави третього світу, то сьогодні в ніби-то прогресивних і демократичних країнах віруючі люди теж зазнають тиску й обмежень через свої переконання та біблійний погляд на людину, її ідентичність, сім’ю, народ тощо.

Джерело: Християни для України

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button