Християнські новини

Парламентом прийняті законопроекти, які створюють перепони для діяльності релігійної спільноти

Парламент проголосував 3 жовтня за два законопроекти у другому читанні та в цілому, які ставлять перепони для діяльності релігійної спільноти: проект закону про оренду державного та комунального майна №1055-1, який підтримали 263 народних депутатів, та проект закону щодо удосконалення деяких питань проходження громадянами військової служби №1227, який підтримали 287 народних депутатів.
На жаль, головним комітетом в остаточній редакції до другого читання не були враховані запропоновані поправки до закону про оренду №1055-1, які передбачають собою право на отримання в оренду державного та комунального майна без проведення аукціону:

  • релігійним організаціям, зареєстрованим у встановленому законом порядку;
  • благодійним організаціям, об’єднанням громадян.

Даний закон невиправдано обмежує підстави передачі в оренду майна та продовження договору оренди без проведення аукціону для релігійних та благодійних організацій. Проектом закону передбачається, що без аукціону релігійні організації зможуть орендувати лише приміщення для здійснення культової діяльності. Тобто фактично лише ті приміщення, де проходять служби чи богослужіння.
Однак релігійні організації нині звершують значний обсяг благодійної та іншої суспільно важливої діяльності, здійснюють освітню діяльність тощо. Фактично релігійні організації, а також благодійні організації, які ведуть широку соціальну діяльність, будуть змушені змагатися на аукціоні із приватним бізнесом за орендовані комунальні приміщення, які вони зараз використовують для недільних шкіл, сиротинців, притулків для бездомних, благодійних їдалень, семінарій і т. д.
У останній редакції законопроекту №1227 щодо удосконалення деяких питань проходження громадянами військової служби так і не були виключені зміни, через які для студентів духовних навчальних закладів можливі проблеми із відстрочкою від призову на строкову військову службу для здобуття духовної освіти, у зв’язку з тим, що у двох профільних Законах вживатимуться різні терміни.
Так, як зазначалося раніше, даний законопроект пропонує замінити термін “середні або вищі духовні навчальні заклади” на “заклади середньої або вищої духовної освіти”. Водночас для духовних навчальних закладів, які діють як релігійні організації, профільними є не вказані законодавчі акти, а Закон України “Про свободу совісті та релігійні організації”, стаття 11 якого присвячена духовним навчальним закладам, і який містить поняття “духовні навчальні заклади”, а не “заклади духовної освіти”.
Таким чином, на місцях може скластися ситуація, коли військкомати будуть кожен по своєму трактувати зазначені зміни, і на свій розсуд можуть відмовляти у відстрочці від служби в армії всім студентам духовних навчальних закладів, аргументуючи тим, що нові зміни не розповсюджуються на “духовні навчальні заклади”.

Більше про релігійні організації:

Всеукраїнський Собор закликає продовжувати активно молитися за те, щоб держава не ставила перепони релігійним організаціям здійснювати плідну благодійну і соціальну діяльність. Молимося про Божу мудрість для парламентарів у прийнятті важливих рішень для країни та за те, аби у Верховній Раді депутати об’єднувалися навколо відстоювання духовних і моральних цінностей.

Джерело: reformation.r500.ua

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button