Новини суспільстваХристиянські новини

Онлайн групи спілкування. Плюси. Мінуси

Карантин це виклик для церкви й для міжособистісного спілкування. Що робити, коли немає можливості провести групу спілкування, коли немає можливості помолитися разом і почитати Біблію? Невже єдина можливість це очікувати, коли карантин завершиться і поставити поки все на «паузу»? А може варто скористатися новими технологіями для розвитку онлайн груп спілкування?
Я вже давно практикую подібні формати діалогу, коли потрібно займатися організацією проекту або обговорювати спільний документ, при цьому основні учасники знаходяться в різних містах. Але ось проводити малу групу в такому форматі почав недавно. Тому хочу поділитися трьома аспектами цього формату – сприйняття, біблійний погляд і технічна сторона справи.

1. Сприйняття

Опишу основні плюси – мінуси онлайн групи спілкування.

Плюси:

1. Зручно

Особливо в умови карантину. Ти можеш бути в доступі з людьми, з якими немає можливості зустрітися. Не потрібно далеко їхати.

2. Мобільність

Деякі раніше не встигали приїхати на групу спілкування через роботу, хвороби інші обставин. Тепер же приєднатися до групи спілкування можна звідусіль і з будь-яких пристроїв – телефон, планшет, комп’ютер. Головне це доступ до інтернету.

3. Гнучкість

Можна з легкістю підлаштовуватися під зручний час членів групи (ранок, пізній вечір). Можна бути на зв’язку з групою, навіть коли у тебе шумно. Просто відключаєш мікрофон, вмикаєш навушники й ти чуєш і бачиш всіх учасників.

4. Духовна підтримка

Читати Біблію, чути для себе цікаві думки й молитися один за одного цілком можна на відстані. І якщо спочатку це якось сковує спілкування, то через час відчуття дистанції пропадає повністю.

Мінуси:

1. Емоційний контакт

Відсутність близького спілкування. Існують моменти, які неможливо здійснити в онлайні – потиснути руку, подивитися в очі, обійняти людину. І якщо оффлайн група була не особливо підготовлена, тема була така собі, то емоційний контакт може все компенсувати. А ось в онлайн групи такого «бонуса» просто немає. І якщо ведучий буде погано готуватися, то інтерес дуже швидко пропаде.

2. Доступ до інтернету

Потреба в хорошій швидкості для інтернету. Низька швидкість, часте переривання відео й аудіо потоку, звичайно буде розчаровувати слухачів.

3. Спільна їжа

Частий атрибут спільного спілкування це спільний стіл – коли можна попити чай, каву, пригоститися чимось солодким. В онлайні це зробити складніше. Хоча ви можете домовитися, щоб всі учасники поставили перед собою чай, каву і частування і тоді, хоч якоюсь мірою, можна відтворити спільну трапезу

4. Музика

Спільний спів часто це невід’ємна частина будь-якого спілкування малої групи. Але в онлайні це зробити складніше набагато. Хоча знову таки спробувати можна. Але це буде відрізнятися від співу оффлайн.

2. Біблійний аспект

Звичайно ж головне питання євангельських віруючих: чи є біблійне обгрунтування дистанційного християнського спілкування? Або чи це продукт технологічного прориву 21 століття?
На мій погляд – точно є!

Приклад Павла

Великий апостол Павло, який багато подорожував і створював нові громади, звичайно ж не міг бути скрізь присутній, але при цьому він особливо переживав про духовне життя вірних, які прийшли до Христа після його проповіді. У сфері його турботи було їхнє духовне зростання, їхні способи вирішення конфліктів, їхній моральний стан. Але як можна комунікувати на відстані? Тоді не було інтернету, але були звичайні листи! І апостол Павло, активно користувався цим методом дистанційної настанови й навіть управління громадами, коли потрібно було усувати й визначати церковні стягнення «тим хто особливо відзначилися».
«Я як би відсутній тілом, та присутній духом, уже розсудив» 1Кор 5: 3
А головне, завдяки тому, що він не дотримувався підходу: «навіщо писати, краще прийду і дивлячись в очі, все скажу», але все ж багато писав – ми маємо величезну духовну скарбницю у вигляді безлічі послань апостола, які в багато визначають богослов’я сучасної церкви.

Приклад Якова

Послання Якова 1: 1 “Яків … – дванадцятьом племенам що розсіяні” Християнам з Єрусалима довелося переселитися через гоніння. Але їх пресвітер – Яків, не хотів їх залишити без повчань.
Я навіть уявляю, як раділа невелика громада християн, коли хтось зачитував цей лист, вони немов чули слова, інтонацію свого дорогого наставника і представляли його образ, навіть перебуваючи на відстані тисячі кілометрів.

3. Технічний аспект

Добре, ми згодні, що це важливо і потрібно, але як це зробити? Які використовувати додатки? Їх досить багато, запропоную деякі, якими часто користувався сам.

1. Zoom

Одна з найвідоміших платформ для проведення відеоконференцій, особливо популярна в США. Сервіс відмінно підходить великим співтовариствам, для яких важливо підтримувати зв’язок між великою кількістю учасників.
Платформи: веб, Windows, macOS, Linux, Android, iOS.
Кількість учасників: до 100.
Тривалість конференції: до 40 хвилин.
Демонстрація екрану: підтримується.
Запис бесіди: локально на пристрої.
Функція відправки файлів: є.
Але в період карантину – керівництво Zoom зняло обмеження відеоконференції на 40 хвилин і продовжує це в безкоштовній версії, так що можна спілкуватися скільки хочеш).

2. Skype

В останні роки Skype заведено лаяти за спірні нововведення. Але за функцію відеоконференцій сервіс можна похвалити. Безкоштовних можливостей месенджера вистачить не тільки для буденних розмов, але і для повсякденної комунікації великих груп.
Платформи: веб, Windows, macOS, Linux, Android, iOS.
Кількість учасників: 50.
Тривалість конференції: до 4 годин.
Демонстрація екрану: підтримується.
Запис бесіди: в хмарі.
Функція відправки файлів: є.

3. Google Hangouts

Google не вдалося перетворити Hangouts в популярний месенджер для всіх. Але у нього є всі шанси досягти успіху в корпоративній сфері. Безкоштовна версія Hangouts може стати зручним рішенням для невеликих команд, які потребують відеозв’язку.
Платформи: веб, Android, iOS.
Кількість учасників: до 25.
Демонстрація екрану: підтримується.
Запис бесіди: не підтримується.
Функція відправки файлів: є.

4. Facebook Messenger

Популярний месенджер Facebook теж дозволяє спілкуватися через відеозв’язок. Розмір конференції може досягати 50 осіб, але після підключення сьомого учасника на екрані буде показуватися тільки поточний спікер.
Платформи: веб, Windows, Android, iOS.
Кількість учасників: до 50.
Демонстрація екрану: підтримується.
Запис бесіди: не підтримується.
Функція відправки файлів: є.
Особиста оцінка – найбільш прийнятна платформа для груп 10-30 осіб це Zoom, гарна якість відео й аудіо потоку. Зручно демонструвати презентації та спільну роботу й обговорення. Активно користуємося нею в цей період. Але спочатку навчіться створювати конференції й головне, як показує досвід – це навчитися вмикати у себе звук і відео. Якщо немає звуку або відео, коли ви увійшли в конференцію, це не програма “глючить”. Не варто нервувати. Просто потрібно побачити іконку звуку, відео і натиснути на їх включення.
Messenger – зручний, якщо число учасників до 6 – гарна якість відео.
Skype – зручний тим, хто їм завжди користувався і не особливо готовий до змін.
Для двох трьох – цілком достатньо і месенджера Viber, WhatsАpp.
Отже,  підбиваючи підсумок, хочеться сказати, що онлайн відео зустрічі – відмінна можливість спілкування в умовах карантину. Варто пробувати, розбиратися і вчитися. Це відкриває великі можливості. І я вірю, що коли ця епідемія буде благополучно подолана, отримані навички дуже знадобляться для розвитку і прискорення багатьох процесів в християнському служінні.
PS покроковий майстер-клас за програмою ZOOM. як проводити опитування, розбивати на групи спілкування, трансляції і багато-багато про що ви не знали.

Автор: Роман Калашніков
Є одним з пасторів в церкви “Благодать” міста Одеса. Магістрант семінарії TCM International. Одружений, виховує трьох дітей. Викладає в Одеській Богословської Семінарії.

Джерело: blagovestie.today

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button