Християнські новини

Наслідки військової операції Туреччини в Сирії: 218 загиблих, 650 поранених

З початку військової операції Туреччини в Сирії минулого тижня загинули 218 мирних жителів і понад 650 осіб поранені, сотні тисяч людей стали біженцями.

Про це заявили в Курдській адміністрації на півночі Сирії, повідомляє Israel Hayom.
“В результаті турецького наступу на північному сході Сирії було вбито 218 мирних жителів, в тому числі 18 дітей”, – йдеться в повідомленні.
Крім того в результаті бойових дій було поранено понад 650 осіб.
Майк Пенс
Віце-президент США Майк Пенс заявив, що Туреччина погодилася на припинення вогню у Північній Сирії, на територіях, які контролюються курдами — союзниками Сполучених Штатів по боротьбі з тероризмом.
Раніше Анкара заявляла, що бойові дії припиняться, лише якщо курдські бійці складуть зброю і відступлять від кордону з Туреччиною.
Віце-президент США Майк Пенс прибув до Туреччини, щоб переконати Анкару припинити тижневий наступ на сирійських курдів, який почався після того, як Дональд Трамп вивів американські війська з північних районів Сирії.
Як зазначає видання, “Лікарі без кордонів” (MSF), які працюють в зонах військових дій по всьому світу, ще у вівторок заявили про рішення призупинити більшу частину своєї діяльності і евакуювати весь свій міжнародний персонал з північно-східної Сирії. “З огляду на численні угруповання, що борються на різних сторонах конфлікту, MSF більше не може гарантувати безпеку наших сирійських і міжнародних співробітників”, – заявили в організації.
Так само вчинив і Міжнародний комітет порятунку.
Майже всі іноземні працівники з надання допомоги були евакуйовані через проблеми безпеки, і є побоювання, що місцевий персонал може зіткнутися з репресіями або з боку турецьких сил, що наступають з півночі, або сирійських військ.
В Сирії
Лінія фронту постійно змінюється. Понад 160 тисяч осіб покинули місця проживання у спробі уникнути бойових дій. Багато з них вже були переміщені в результаті попередніх боїв у ході восьмирічної громадянської війни в Сирії.
Як повідомлялося, Туреччина почала наступ на територію, яка утримується курдськими силами на північному сході Сирії. Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган заявив, що мета Анкари — запобігти створенню “терористичного коридору” на кордоні Сирії та Туреччини.
Операцію розкритикували ряд країн і міжнародних організацій. У зв’язку з цим уряду Німеччини і Франції 12 жовтня заявили про припинення поставок зброї Анкарі.
На тлі цих подій 15 жовтня президент США Дональд Трамп своїм указом ввів санкції проти Міноборони і Міненергетики Туреччини, а також трьох посадових осіб цієї країни.
Хоча Анкара офіційно заявляє, що військова операція має на меті витіснення і знешкодження курдських “Загонів народної самооборони”, проте реальна небезпека загрожує і мирному населенню. За повідомленням видання Dailу Sabah, під час військової кампанії вже загинули 6 цивільних та ще близько 70 поранені.

Перш ніж почати наземну наступальну операцію, турецька авіація завдала масованих ударів по одному із міст (Рас-ель-Айн), де проживають тисячі християн (римо-католики, євангельські християни, віряни вірменської православної церкви). В місті та навколишніх селах розпочалася паніка, бо десятки тисяч людей намагаються покинути територію конфлікту.
Християнські курди і єзиди вже масово покидають північні регіони Сирії, що піддалися бомбардуванню. За даними ООН, близько 130 тисяч людей залишили територію турецького вторгнення. В ЄС, НАТО й США вже засудили дії Туреччини, зокрема через руйнування інфраструктури для мирного населення (було завдано кілька ударів по лініях електропередач та по греблях).
Сирійський архієпископ Жак Бенан Хіндо в коментарі організації “Допомога церкві в потребі” заявив: “Як завжди, у кожного є свої інтереси, але саме ми, християни, постраждаємо від наслідків”.

В свою чергу євангельські лідери розкритикували рішення Дональда Трампа, який наказав вивести з Сирії війська і тим самим залишив християн-курдів у небезпеці. “Цілком можливо, що вихід Америки з регіону призведе до вимирання християнства з регіону”, – заявила Ешті Бахро, колишній директор Євангельського альянсу Курдистану, в ефірі новин “Християнство сьогодні”.Тривожним залишається той факт, що турецька агресія становить серйозну небезпеку як для їх життя і здоров’я, так і для свободи віросповідання в регіоні загалом.
В сирійському конфлікті, що триває вже багато років, християни зазнають утисків та прямої фізичної небезпеки через свої релігійні переконання також. Більшість ворогуючих сторін війни представляють радикальні напрямки ісламу, що не додає терпимості до послідовників Христа.
Події, що розгортаються на півночі Сирії в прикордонних містах засвідчують неприємний факт: не лише джихадисти з терористичних організацій (на зразок ІДІЛ чи Хезболли) становлять небезпеку для християнського мирного населення, але й урядові війська держав, що проводять військові операції в містах без забезпечення безпеки мирних громадян.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button