Домашня » Новини » Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики відхилив пивний законопроєкт

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики відхилив пивний законопроєкт

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики вирішив відхилити пивний законопроєкт 0919, де закладена реклама пива і ще купа всього. У Комітеті вирішили, що він втратив актуальність та свою економічну обґрунтованість, повідомляє Юлія Солоха —  керівник ГО «Центр адвокаціі громадського здоров’я», експерт коаліції Реанімаційного пакету реформ.

“Друзі, поспішаю повідомити, що Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики вирішив відхилити пивний законопроєкт 0919, де закладена реклама пива і ще купа всього. У Комітеті вирішили, що він втратив актуальність та свою економічну обґрунтованість. Ура!!! Інформація від заступника голови комітету — Ярослав Железняк. Ярославе, дякуємо за твою підтримку 😉
Дякую також усім організаціям та їх головам, які цього разу долучалися та надсилали у комітет свою позицію з проханням не включати законопроєкт у порядок денний

Безмежно вдячна усім, хто два з половиною роки вів кампанію від самого початку, щоб не допустити прийняття рекламного пивного проєкту закону! Аж не віриться, але здається нарешті в цьому питанні поставлена крапка.”

Слід зауважити, що це ще не остаточно. Остаточно відхилять, коли пакет законопроєктів винесуть на голосування і рада проголосує за те, щоб їх не включати у порядок денний сесії ВРУ IX скликання. А зараз лише профільний комітет прийняв рішення не рекомендувати ВРУ включати пивний законопроєкт. Це звісно багато про шо говорить, але 100% не гарантує відхилення проєкту закону.

Реклама пива заборонена з 1 липня 2015 року, відтоді, коли пиво було офіційно прирівняно до алкогольних виробів на законодавчому рівні.

За результатами соціологічного опитування в межах міжнародного проєкту ВООЗ “Здоров’я та поведінкові реакції учнівської молоді – 2014”, серед напоїв, які вживають діти раз на тиждень, — пиво та слабоалкогольні напої. В Україні споживання алкоголю починається вже в 11 років.

Натомість, за даними звіту Європейської комісії, реклама алкогольних напоїв, включаючи вино і пиво, повністю заборонена на телебаченні та радіо у Франції, Норвегії й Швеції.

Країни, що повністю викоренили рекламу алкогольних напоїв на телебаченні та радіо, досягли найбільших успіхів у скороченні негативних наслідків споживання алкоголю.

За даними ВООЗ, у Франції, яка заборонила рекламу алкоголю у 1991 році, споживання алкоголю зменшилося з 16 літрів на одну людину, старшу за 15 років, у 1990 році до 11,5 літра у 2007 році.

Норвегія та Швеція наприкінці 2000 років мали найнижчі показники споживання алкоголю — менше 7 літрів на людину, при тому, що середній показник для Європи становив майже 11 літрів.

У 1992 році Україна та Франція мали майже однакові показники смертності від цирозу печінки, розвиток якого найчастіше зумовлений вживанням алкоголю: 16 на 100 тис. населення. У 2004 році у Франції цей показник зменшився до 11, а в Україні — зріс до 36.

Численні європейські дослідження підтверджують вплив реклами на споживання і доводять взаємозв’язок між рекламою алкоголю та початком його споживання підлітками. 12-річні діти, які в дослідженні найбільше підпадали під вплив алкогольної реклами, через рік після опитування починали вживати алкоголь на 50% частіше, ніж ті, хто найменше наражався на алкогольну рекламу.

Реклама — дієвий інструмент, і це підтверджують нарікання самих виробників, які говорять про падіння прибутків.

Показово, що ще в липні-грудні 2015 року виробництво пива в Україні скоротилося на 164 млн літрів або на 15% у порівнянні з липнем-груднем 2014 року. Ставки акцизу на пиво в обидва періоди були однаковими, фактор окупації частини території також майже не мав впливу.

Дані щодо реалізації розраховані опосередковано, за надходженнями від акцизів на пиво — вітчизняне та імпортне. За цей період надходження скоротилися на 17%. Це означає, що реалізація зменшилася приблизно на 200 млн літрів.

Такі цифри свідчать, що за останній рік хтось не почав пити, а хтось кинув.

Споживання пива на душу населення в Україні за останні десять років різко впало. У 2018 році пива випили на 34% менше в порівнянні з показниками 2008 року.

Про це повідомила старший директор з корпоративних відносин Carlsberg Ukraine Євгенія Піддубна. Вона розповіла, що за даними галузевої асоціації «Укрпиво», рівень споживання пива в країні станом на 2018 рік становив 41 літр на душу населення, що на 21 літр менше, ніж у 2008 році.

Пиво є повноцінним алкогольним продуктом і містить такий же алкоголь, як і горілка, причому алкоголь низькосортний з високим вмістом «важких» спиртів. Їх ще називаються сивушними маслами.

Пивний алкоголізм – це не вигадка, а сувора реальність. З усіх видів алкоголізму пивний виникає легше всього й позбутися від нього важче. За твердженням європейських вчених, саме пиво й часте його вживання стає пусковим механізмом для розвитку в людині алкогольної залежності.

Більше про споживання пива:

Відповідно до законодавства, алкогольні напої та пиво не можна продавати особам, що не досягли повноліття; також заборонена пряма реклама алкогольних напоїв та впроваджено низку інших обмежень, які так само застосовуються і в окремих країнах ЄС. Останнім часом на місцевому рівні вводяться нові, додаткові обмеження, такі як заборона продажу алкоголю вночі. Але, на думку експертів, та, враховуючи міжнародний досвід, ці обмеження не призводять до зниження рівня споживання алкоголю, а скоріш спонукають до збільшення попиту на нелегальний алкоголь.

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Новий сервіс онлайн-переказів на картки ПриватБанку з платіжної картки VISA будь-якого банку світу. Тепер можна миттєво перерахувати гроші з картки закордонного банку на картку ПриватБанку через веб- або мобільну версію Приват24. При цьому для надіслання переказів не обов’язково бути клієнтом ПриватБанку або реєструватися в Приват24.

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

 

 

 

Попередня Стаття

Відбулася нарада комітету з питань молоді і спорту - говорили про сімейну політику

Наступна Стаття

Три венеричні хвороби у США досягли історичного максимуму

Без коментарів

Залиште коментар

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *