Інтерв'ю

Інтерв'ю з Ренді Маршалом. "Я працюю над цілями й молюся про бажання, а не навпаки"

Ренді Маршал — професійний публічний промовець, викладач гомілетики та лідерства, письменник, директор відділу місії по заснуванню нових церков. 47 щасливих років у шлюбі, батько трьох дітей, дідусь 12 внуків.

Упродовж двох тижнів викладав у стінах УБТС, та ми зраділи можливості поспілкуватися віч-на-віч. Про покликання. Про те, як досягати цілей. Та як не плутати цілі з бажаннями.

“Все, що я чув про постановку цілей у житті, було не цілком правильним. Думаю, ми плутаємо поняття “ціль” і “бажання”.

На мою думку, ціль – це те, що залежить безпосередньо від тебе, те, що ти можеш контролювати та самотужки досягти. Бажання ж – поза твоїм контролем, і досягнення залежить від чиєїсь допомоги.
Отже, цілі залежать від тебе, бажання – не від тебе

Ось. наприклад, я запитую людей: мати добрий шлюб – це хороша ціль? Або виховати хороших дітей? Відповідають, що так.
Але я думаю що то добре бажання, не ціль. Тому, що твоя дружина і твої діти мають власну волю, іноді їм не до вподоби твоє керівництво. Однак, гідна ціль, яка тобі під силу – стати добрим чоловіком, бути добрим батьком.
Варто розмежовувати та не плутати бажання та цілі. Я працюю над цілями та молюся про бажання. Не навпаки!

Місіонери кажуть: працюй так, наче все залежить від тебе, молись так, наче все залежить від Бога.
Я молюся: Господи, дай мені спокій прийняти те, чого я не можу змінити, дай мені мужність змінити те, що я можу змінити, і дай мені мудрість відрізнити одне від іншого.
Думаю, люди не планують і не мають стратегії на життя саме тому, що плутають цілі й бажання. Я раджу мати план на 3 місяці, стратегію на рік і бачення на три роки уперед. Ключем до успіху в досягненні цілей є точне планування!
Однак, все починається з мене. Зміни починаються з мене.
Ренді Маршал
– Як розпізнати покликання у житті?
На мою думку, є різниця між роботою, професією і покликанням.
Але покликання містить у собі і роботу, і професійне зростання. Адже воно передбачає постійний розвиток. Саме тому, наприклад,  люди вступають до семінарій. Щоб навчитися від фахівців, вивчати Слово, досліджувати Писання.
Якщо говорити про покликання, для його втілення потрібно три речі: бажання (Бог дає пристрасть до цього), талант (Бог дає здібність), і можливість (Бог відкриває двері).
Бог дає тобі ДНК або талант, який при тобі усе твоє життя. Ти маєш талант, якого не мають десятки тисяч людей. Хочу наголосити, що талант – це не духовний дар. Талант вестиме тебе, до «відкритих дверей», до нових можливостей. Отож, всі три повинні зійтися разом: бажання, талант та можливість.
Але ключем до поклику є твоя пристрасть, те, чого ти прагнеш понад усе. Якщо Бог дав тобі талант і відкрив двері – це фантастично. Бог піклується про два останні, ми ж повинні дбати про перше.
– Ви не вперше в Україні, поділіться своїми враженнями та спостереженнями.
Вперше я приїхав в Україну у 2010, зустрів Олександра Савича, тоді він був пастором церкви «Голгофа» в Луцьку, потім переїхав до семінарії у Львів і запросив мене викладати для студентів. Відтоді я приїжджаю двічі на рік, це вже приблизно 16 разів. Я завжди з задоволенням роблю це. Останнім часом я прилітаю 3-4 рази на рік викладати курси Лідерства, або Проповідницької майстерності.
Що мене по-справжньому вражає, це динаміка і стрімкий ріст Української баптистської теологічної семінарії. Вважаю, що запорукою цього успіху є правильне лідерство Ярослава та вдало підібрана команда. Чудова група лідерів, керівників, об’єднаних спільним баченням, які творять ці процеси, атмосферу можливостей. Правильне лідерство є ключем до здорового зростання.
Цікаво, що тут я бачу те, чого не спостерігаю в багатьох інших місцях – дивовижну благодать. Ви вивчаєте Біблію, але ви більше зорієнтовані на благодать, ніж на Закон і формалізм. Тут я бачу справжню свободу у Христі. Попри міцні біблійні переконання та певні межі, ви зберігаєте благодать і правдиву радість у Христі. Я бачу насправді радісних студентів, які багато сміються, але водночас глибоко думають і почуваються вільними у висловленні своєї думки. Це дуже надихає. Це правильно – бути серйозним щодо своєї віри, але не надто серйозним щодо себе самого.
–  Дякуємо Ренді за думки!  Скажіть щось у побажання для наших студентів.
Я щиро бажаю для молодого покоління бути здібними навчатися, а зрілим християнам залишити по собі гідних послідовників Христа. Саме тому я роблю те, що роблю. Я вірю, що майбутнє цієї країни у руках молодих лідерів. Я щиро вірю, що ця семінарія змінить життя тисячі людей, якщо Христос не прийде швидко.
Є місця у світі, де Дух Божий рухається дуже швидко. Я спостерігаю, що це одне з тих місць. Ріст – значно помітний. Команда людей, яка прикладає максимум зусиль, робить феноменальну працю. Тож для мене велика честь бути тут, вкладати у молоде покоління християн і переживати цю благодать спільно з УБТС”.

Інтерв’ю з Ренді Маршалом, взяте Popudnyk Ivanna в УБТС під час березневої сесії.

Джерело: ubts.org.ua

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button