Християнські новини

Доповідь: християни – найбільш переслідувана категорія віруючих

Переслідування християн в деяких регіонах світу майже досягає рівня геноциду, йдеться в дослідженні, проведеному за розпорядженням міністра закордонних справ Великобританії Джеремі Ханта.
У проміжній доповіді, складеній комісією, яку очолював єпископ Труро Філіп Маунтстівен, йдеться, що кожна третя людина на планеті являється жертвою переслідувань на релігійному грунті.
У тій же доповіді стверджується, що християни – найбільш переслідувана категорія віруючих. За словами міністра Ханта, політкоректність частково винна в тому, що ця проблема не піднімається в ЗМІ і їй не приділяється належної уваги.
Автори доповіді говорять, що християн масово змушують їхати з рідних місць, в результаті чого християнство може бути повністю винищене в багатьох країнах Близького Сходу.
Наприклад, йдеться в доповіді, на даний момент християни становлять лише 1,5% населення серед палестинців. В Іраку до 2003 року проживали 1,5 млн християн, а на сьогоднішній день їх там залишилося менше 120 тисяч.
«Дані вказують не тільки на те, що християн переслідують у все більшій кількості країн, але також, що гоніння стають все більш жорстокими», – говори єпископ Філіп Маунтстівен.
«Можна сказати, що в деяких регіонах переслідування християн за свого масштабу і характеру впритул наблизилися до рівня, що відповідає міжнародним визначенням геноциду за класифікацією ООН», – додає він.
переслідування християн
Міністр Джеремі Хант розпорядився провести це дослідження в кінці грудня 2018 року, після того, як в пресі вибухнув скандал навколо долі пакистанської християнки Асії Бібі, на адресу якої погрожували смертю, незважаючи на те, що суд визнав її невинною в образі ісламу.
Сам Джеремі Хант сказав, що британський уряд просто проспав переслідування християн, але що ця доповідь, а також нещодавні напади на церкви на Шрі-Ланці пробудили всіх, викликавши неймовірний шок. В результаті серії нападів на церкви і готелі на Шрі-Ланці в Великодню неділю загинули 359 осіб, і понад 500 були поранені.
«Я думаю, що не варто думати про колоніалізм, коли ми говоримо про релігію, яка якось пов’язана з колоніальними державами», – сказав Джеремі Хант.
«Ймовірно, тому багатьом незручно піднімати це питання, так як роль, яку грали місіонери, завжди сприймалася неоднозначно. Незважаючи на всю політкоректність, ми не повинні забувати, що християни, які зараз зазнають переслідувань, – одні з найбідніших людей на планеті », – додав міністр.
Доповідь також особливо відзначає ситуацію в країнах Центральної Азії, зокрема, на пострадянському просторі.
Уряди цих країн, йдеться в доповіді, успадкували радянську практику стосовно будь-якої релігії і розглядають релігійні організації, в тому числі і християнські, як загрозу.
Переслідування християн в Центральній Азії приймає різні форми.
У Туркменістані були випадки, коли жінки, які перейшли в християнство з ісламу, викрадалися і їх змушували виходити заміж за чоловіків-мусульман.
У більшості країн Центральної Азії, як і в радянські часи, батькам заборонено приводити дітей в будь-яке місце, де відправляються релігійні обряди.
Коментуючи висновки доповіді, глава Ради британських євреїв Марі ван дер Зиль сказала, що євреї часто піддавалися репресіям і тому добре розуміють складну долю християнських громад, які опинилися в подібній ситуації.

Більше про переслідування християн у світі:

«Будь то авторитарні режими або нетерпимість, що ховається за нібито релігійними переконаннями, подібні доповіді нагадують нам, що на світлі безліч місць, де християни стикаються з жахливим рівнем насильства, знущаннями і утисками», – сказала вона.
Остаточна доповідь буде опублікований цього літа.

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

 

Читайте нас в Телеграм

Джерело: gcshelp.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button