Главная»Новини»28 січня – Міжнародний День захисту особистих даних

28 січня – Міжнародний День захисту особистих даних

3
Поширень
Pinterest WhatsApp

Сьогодні світ відзначає Міжнародний День захисту персональних даних. У цей день доречно буде згадати про дотримання прав люди в цій сфері, що є важливим напрямком правозахисту сьогодення.

Коли світ робив лише перші кроки в інформаційну епоху, міжнародна спільнота потурбувалася про основи правової бази регулювання цієї сфери. Таким чином, 28 січня 1981 року була ухвалена Конвенція Ради Європи про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних. Конвенцію ратифікувала і Верховна Рада, включивши її в українське законодавство.

В документі йдеться про гарантії безпеки даних, співробітництво держав у цій сфері та санкції у випадку порушення прав. За мету її підписання взято “дотримання права на недоторканість приватного життя, у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних”

З кожним роком ми помічаємо, наскільки збільшується вага інформації (і персональної також). Дана проблема стосується буквально кожного з нас і з плином часу її актуальність лише збільшується. Сьогодні у світі навряд можна знайти людину, яка ніколи б не стикалася з передачею та обробкою особистої інформації.

Персональні дані – це вся особиста інформація про людину: від прізвища, ім’я й адреси до стану здоров’я чи подій з особистого життя. Це досить широкий спектр даних, які отримують все більше і більше цінності в ХХІ столітті.

З поширенням доступу до інтернету й охопленням соцмережами значної часини людства питання захисту персональних даних вийшло на новий рівень. Стрімко зросла і кількість ризиків, пов’язаних зі збором інформації про користувачів.

Звичайно, люди самі нерідко діляться особистим з широкою публікою, демонструючи занадто багато інформації про себе і своїх близьких в інтернеті. Та це дії, які людина може контролювати. Значно більшу небезпеку несе збирання й обробка даних без нашого відома. Наприклад, минулого року компанія Facebook була оштрафована на 5 мільярдів доларів за наданий доступ іншій компанії (Cambridge Analytica) до персональних даних десятків мільйонів людей.

З року в рік зростає цінність аналізу даних, які ми залишаємо в мережі, а тому соціальні платформи збирають все більше інформації про людей: вивчають наші вподобання і коло спілкування, інтереси, цінності, політичні й релігійні погляди тощо. З кожним роком “білих плям” в біографіях користувачів стає все менше і не за горами той день, коли Google знатиме про нас більше, ніж ми самі.

Швидкий збір і обробка персональних даних в майбутньому може стати серйозною перешкодою для особистої свободи. Чим більше інформації збирають глобальні компанії, що працюють з інформацією, тим менше приватності (і захищеності) залишається звичайним користувачам. І хоча зараз це ще не виглядає, як сюжет із фантастичної антиутопії, проте за зручними й “турботливими” діями соцмереж по підбору контенту, відповідно до вподобань користувача, все чіткіше простежується прагнення вивчити нас.

Такі тенденції несуть прямі загрози, які помітні вже сьогодні. В майбутньому це може призвести до тотального контролю з боку уряду чи самих цих компаній.

Та найгірше – спроби переконати людей в особистій вигоді від цього, мовляв, задля боротьби зі злочинністю/тероризмом необхідно контролювати інформаційні потоки й аналізувати дії людей. Подібні експерименти вже проводяться, наприклад в комуністичному Китаї, де за допомогою штучного інтелекту та широкої мережі відеокамер в тестовому режимі здійснюється контроль над громадянами у деяких великих містах. І тут варто кожній людині задати собі питання: чи хочу я віддати свою свободу заради ілюзорної безпеки й стабільності?

Джерело: c4u.org.ua

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Новий сервіс онлайн-переказів на картки ПриватБанку з платіжної картки VISA будь-якого банку світу. Тепер можна миттєво перерахувати гроші з картки закордонного банку на картку ПриватБанку через веб- або мобільну версію Приват24. При цьому для надіслання переказів не обов’язково бути клієнтом ПриватБанку або реєструватися в Приват24.

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Завантажити реквізити

Попередня Стаття

Відбулася музична конференція «Служіння Творчість Місія»

Наступна Стаття

Битва за природу. Про теорію гендеру

Без коментарів

Залиште коментар

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *