gutenberg bible (1)

30 вересня 1452 року в Майнці була надрукована перша в Європі книга. Нею стала Біблія Гуттенберга, повідомляє сайт газети «Слово про Слово» з посиланням на Християнський Мегапортал invictory.com.

Біблію було надруковано на верстаті Йоганна Гуттенберга.

З даними Вікіпедії, книгодрукування було винайдено двічі – Китаї і в середньовічній Європі. В Китаї книгодрукування винайдено, по одних даних в 581 році нашої ери, а з китайських джерел – між 936 і 993 роками. Першим датованим друкованим текстом є китайська ксилографічна копія буддиської Алмазної сутри, видана в 868 році.

Геніальний винахід Гуттенберга полягав у тому, що він виготовляв з металу «рухомі» випуклі букви, вирізані в зворотному вигляді, набирав з них рядки і з допомогою спеціального пресу робив відтиски на папері.

В 1448 році Йоганн Гуттенберг взяв у борг 150 гульденів, напевно для започаткування книгодрукування. В 1450 році йому потрібно було ще 800 гульденів, за якими він звернувся до багатого купця Йоганна Фуста. До 1445 року борг Гуттенберга склав більше 2000 гульденів, яких він повернути не зміг. В результаті, типографія і книги дісталися Фусту і колишньому учню Гуттенберга Петеру Шефферу. Біблія Гуттенберга появилась не пізніше 1445 року, коли книгу згадав у своєму листуванні кардинал Пікколоміні.

Перед тим, як приступити до видання Біблії, Гуттенберг друкував невеликі видання: календарі, підручники латинської граматики, індульгенції. Можна сказати, що це була підготовча робота, тоді як 42-рядкова Біблія стала головною працею Гуттенберга.

Варто підкреслити, що загальний тираж Біблії за останні століття біля 8 мільярдів. Жодні інша книга у всі часи ніколи не видавалась у такій кількості.

 
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найпопулярніше на сайті