Новини суспільства

Українці під час війни більше переглядають новини та спілкуються з рідними

За результатами опитування, яке провів Центр Разумкова на замовлення ZN.UA з 28 квітня по 3 травня, виявлено, що 59,7% українців збільшили витрату часу на перегляд новин, хоча вони дуже незадоволені цим.

Джерело: ZN.UA

Однак, психолог Олена Подолян, у статті Алли Котляр «Як змінився стиль життя українців за час війни? Не забуваймо про сон, секс і власне здоров’я», наголошує, що такий спосіб боротьби з тривогою є неефективним. Замість цього вона пропонує зосередитися на розв’язанні особистих нагальних питань, таких як діагностика та лікування.

Українці також помітили збільшення часу, який вони приділяють спілкуванню з дітьми (34,5%) та батьками (27%). Війна сприяла єдності та загостренню турботи про тих, хто найбільше цього потребує, уваги та турботи. Однак люди скоротили час, який вони витрачають на спілкування з друзями (35,1%), і збільшили (24,6%) спілкування в соціальних мережах.

За словами Олени, соціальні мережі є важливим джерелом інформації, де люди обмінюються нею у своїх відповідних «інформаційних бульбашках». Така реакція типова в періоди підвищеного стресу, коли люди шукають підтвердження та намагаються оцінити настрої, що переважають. Попри часті розбіжності, які спостерігаються на платформах соціальних мереж, існує очевидна тенденція проводити більше часу в цифрових просторах.

«Не зважаючи на часті в соцмережах “срачі”, про збільшення часу на які говорять 12,2%. І це цілком нормальний показник, з якого, до речі, можна зробити не висновок, але робочу гіпотезу: жорсткі “срачі” в соцмережах здебільшого влаштовують проплачені боти», – пояснила психолог.

Через війну відбулося зменшення кількості часу, який люди витрачали на покупки: 44,5% населення скоротили час на покупки.

«Українці нарешті вилікувалися від пострадянської хвороби споживання, яке в цивілізованому світі давно вважається поганим тоном. Це варто культивувати. Хоча варто враховувати, що у ці 44,5% також входять респонденти, чий рівень життя суттєво знизився, як і купівельна спроможність», − зауважила Подолян.

Читайте також:

З 28 квітня по 3 травня 2023 року Центр Разумкова проводив опитування на замовлення ZN.UA. Опитування проводилося у 22 областях України та Києві. Всього взяли участь 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не вище 2,3%.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button