Аналітика

6 речей, які християни повинні знати про покоління Z

Цього року лідеру покоління Z виповнюється 25 років, а це означає, що ця когорта починає закінчувати коледж, отримувати роботу та орендувати квартири. Вони достатньо дорослі, щоб пити алкоголь, голосувати, орендувати автомобіль і заходити до вашої церкви.

Дослідження показують, що покоління Z рідше читає Біблію, ніж попередні покоління. Вони також з більшою ймовірністю йдуть до коледжу, вважають, що уряд повинен робити більше для вирішення проблем, і мають обліковий запис TikTok .

Вони живуть у цифровому світі, який швидко змінюється — якщо вони проводять кілька днів в автономному режимі, вони не знають, над якими жартами хихикають їхні друзі. Як наслідок, покоління Z не є таким згуртованим, як попередні покоління: культурні орієнтири та досвід дорослішання 25-річного юнака відрізняються від 19-річного, а для 14-річного − знову відмінні.

«Покоління Z пов’язане з підйомом технологій та новизною, яку створили, – сказав Чейз Доус, міністр стипендій реформованого університету (RUF) Каліфорнійського університету в Берклі. − Вони відчувають речі у кліпі набагато швидше, ніж будь-хто інший. Вони опановують світи, до яких ми не маємо доступу».

Але вони не недоступні. Вони чітко бачать зламаність світу. Вони не бояться важких питань про сенс життя чи прагнення до справедливості. Вони шукають спільноту. І все це міститься в Євангелії.

«Те, що завжди працювало, — це служіння Слова і причастя», — сказав Доус. Покоління Z нічим не відрізняється.

Отже, що потрібно знати пасторам і членам церкви, щоб вітати та залучати це нове покоління віруючих? TGC запитав працівників служіння університетського містечка по всій країні про тенденції, до яких усі церковні лідери мають підготуватися в наступному поколінні.

Покоління Z є атеїстами

Ніхто не сперечається, що покоління Z менш релігійне , ніж будь-яке інше покоління.

«Ми бачимо це постійно, — сказав Тоні Дентман, директор відділу роботи з кампусами Університету Іллінойсу в Чикаго. − Раніше, коли я мав справу з першокурсником у коледжі, вони казали, що їхні батьки — або хтось із покоління їхніх батьків — водили їх до церкви».

Але протягом останніх двох-трьох років студенти в Чикаго почали говорити йому, що це покоління їхніх бабусь і дідусів, які були віруючими.

«З мого досвіду, більшість з них стверджують, що вони атеїсти, – сказав Дентман. − Однак, коли ми поговоримо, і я кажу їм, що таке атеїст, вони дізнаються, що вони агностики. Вони не знають [про Бога], їм байдуже, і не знають, чи варто це з’ясувати».

Тож не дивно, що покоління Z має низьку біблійну грамотність. Вони рідше, ніж попередні покоління, знайомі з Біблією, знають, як нею користуватися, або вірять, що Біблія містить все, що потрібно знати людині, щоб жити повноцінним життям.

Оскільки менше з них знають реальних християн, їхні уявлення про релігію часто випливають із засобів масової інформації — християнство здається республіканським, консервативним, навіть південним або антимаскувальним.

Але навіть якщо християнський ярлик не є привабливим, покоління Z готове говорити про глибокі речі — питання про несправедливість, ідентичність, сенс життя.

«Коли ви стаєте на землю, люди залишаються людьми, — сказав Доус. − Ви можете вести розмови, які ми завжди вели, про те, хто я, чому я тут, чому я відчуваю провину, як виглядає здоровий успіх, як я справляюся з невдачами здоровим способом».

Ці точки зв’язку — включно зі згодою щодо зламаності світу чи серйозності таких питань, як покликання чи управління творінням — природно вказують на християнство.

«Майже всі готові говорити про Божі речі», – сказав Дентман.

І майже кожен шукає, з ким поговорити.

Покоління Z шукає (кращу) спільноту

Ще до COVID-19 покоління Z було найсамотнішим поколінням в історії.

«Багато наших студентів справді захоплені ідеалістичним зображенням стосунків, будь то через соціальні мережі чи поп-культуру, – сказала співробітник кампусу Berkeley RUF Морган Кендрік. − Вони бачать (і публікують) зображення друзів, які сміються в ресторані, або пари, що танцюють на пляжі.

«Якщо ви читаєте коментарі, вони переповнюються словами «Я хочу цього» або «#цілі, — сказала вона. − Є прагнення до стосунків, але великий розрив у знаннях, як їх розвивати».

Церкві або служінню в університетському містечку легко ввійти в цю прогалину.

Нещодавно Campus Outreach в UIC Chicago почав проводити заходи, які не були явно християнськими. «Спочатку мені було важко, – сказав Дентман. − Я думав: “Ми збираємося витрачати гроші і збирати людей, але не проводити презентацію Євангелії?”».

Але його співробітники бачили ту саму тенденцію, яка спонукала Тіма Келлера написати приквел до «Причини для Бога». «Вся наша євангелістська справа починалася з того, що ви припускали, що є Бог», — сказав Дентман. Але щоб перейти до цієї розмови, «нам потрібно було зробити попередню євангелізацію».

Тому Campus Outreach запропонував це спільноті. «Ми створили організацію лише для спілкування першокурсників, – сказав він. − Це навіть не по-християнськи, але це відкрило двері для більшої кількості християнських розмов, ніж будь-що інше, що ми робили». Діти прийдуть потусуватися та підуть із запрошенням на обід чи каву з персоналом Campus Outreach чи волонтерами.

Маліса Елліс бачить те саме з Крю в Бостоні.

«До COVID ми готували їжу та приносили її в зону, щоб нагодувати спортсменів, — сказала вона. − У цьому не було нічого духовного. Студенти почали приводити своїх друзів — у нас не було столів. Це було єдине місце, де ми могли залучити людей у ​​їхню подорож».

У ці дні вона бачить більше студентів-нехристиян, які бажають прийти в невеликі групи, щоб вивчати Біблію.

Приходять і студенти-християни. «До COVID у нас були проблеми з тим, щоб студенти з’являлися в невеликих групах і не були безладними», – сказав Крейг Міллард, служитель коледжу в неконфесійній громаді Reeemer Community в Бірмінгемі. «У минулому році у нас майже не було проблем із тим, щоб студенти не з’являлися. Насправді, під час COVID наша кількість зросла втричі».

Якщо ви зацікавлені в розвитку спільноти покоління Z, важливо мати в центрі основну групу відданих молодих людей, сказав Кендрік. Так само, як і у випадку з церковним заходом, надійні учасники є основою для служіння, яке тягнеться навколо.

Покоління Z (з тривогою) цифрове

З втратою особистої спільноти покоління Z пов’язане зростання популярності смартфонів і — водночас — проблем із психічним здоров’ям. Покоління Z іноді називають iGen — покоління, яке завжди у своїх мобільних телефонах.

«Рівень паніки високий, – сказала Елліс. − У соцмережах постійно все є… Це є причиною зростання тривоги. Але коли вони відволікаються від цього, вони відчувають, що щось втрачають. Вони постійно борються між видаленням і перевстановленням своїх соціальних мереж».

Частково проблема полягає в тому, що кожна платформа соціальних мереж схожа на сцену, на якій представники покоління Z виступають і порівнюють себе з іншими. Але телефони також є симптомом більш глибокої проблеми з деконструкцією, сказав Доус.

«Немає жодної структури, ніяких норм, традицій чи фірмового стилю», – сказав він. Насправді, найбільшою метою покоління Z, здається, є поширення варіантів.

«Те, що вони намагаються створити, — це життя, де вони ніколи не робитимуть нічого, де завжди є вихід», — сказав Доус.

Здається, що завжди мати задні двері було б звільненням; натомість це часто дестабілізує. Соціальна тривожність зараз настільки поширена, що це майже круто.

Молоді люди не знають про проблему. «Коли ми оголошуємо, що ведемо 24-годинний піст для всього служіння, вони одразу думають про пост із соціальних мереж, – сказав Міллард. − Коли я тільки починав, я думав, що це простий спосіб позбутися від їжі. Але тепер я бачу, як їм важко… Студенти краще усвідомлюють, наскільки шкідливо постійно перебувати в Інтернеті, але вони так зациклені на тому, як вони думають про світ».

Нещодавно один із учнів Дентмана попросив у нього кілька біблійних віршів про самотність, розгубленість і почуття негідності. «Це покоління Z» , — подумав він.

Почуття неадекватності, тривоги чи депресії не виходять за межі християнства — натомість християнство «зроблено для них на замовлення», сказав Доус. «Біблія готує вас до страждань, до радості, до смутку, до повної невдачі».

Та й техніка не погана. Це також пропонує можливості. У Бостоні Крю плідно спілкується з дітьми онлайн. У Каліфорнії Кікерт бачить необхідність більшої присутності християн в Інтернеті.

«Дуже багато їхніх думок формуються через твіттер, — сказала вона. − Цікаво, чи могли би старші, досвідчені люди увійти в ці сфери мудрим і розумним способом. Це взагалі можливо? Чи можете ви звільнитися від токсичності цього простору, одночасно служачи людям, які формують там свою думку?».

Можливо. Але, ймовірно, це зроблять не люди старшого віку. Її учні, як правило, ревно фільтрують: якщо вони стежать за своїм пастором в Інтернеті і він пише повідомлення, з якими вони погоджуються, вони мало говорять.

«Але якщо вони бачать повідомлення, яке їм не подобається, вони використовують його як фільтр» і можуть перестати слідкувати або слухати, сказала вона. «Можливо, краще там не бути».

Покоління Z (завзято) принципове

Покоління Z рішуче ставиться до одних принципів (вітати різноманітності, не заперечувати чиїсь переконання) і менш сильно до інших (брехати, що моральні принципи не змінюються разом із суспільством).

Один з їхніх улюблених принципів – відповідність дій словам. Близько чотирьох з п’яти представників покоління Z сказали, що вони «припинять купувати бренди та поширюватимуть інформацію» про компанії, якщо вважатимуть їхні кампанії расистськими або гомофобними. Коли його запитали, як християнин може їх зацікавити покоління Z, першою відповіддю було б «побачити, як поводиться людина, дозволити її вчинкам говорити, а не використовувати слова, щоб пояснити мені свою віру».

Коли його запитали, як християнин може їх зацікавити, першою відповіддю покоління Z було б «побачити, як людина поводиться». 

У церкві «ваше знайомство зі світом має втілювати життя Ісуса — це не можуть бути лише розмови, — сказав Дентман. − Покоління Z дуже чутливе до спроб змінити світ».

Це означає, що молоді люди «швидше відкидають речі, які не відповідають їхнім уявленням про те, що правильно і неправильно», – сказала Кікерт. Їхні стандарти захмарні, що, ймовірно, посилюється кураторством, яке вони можуть виконувати в Інтернеті. Наприклад, програми для знайомств дозволяють сортувати потенційні збіги за політичною партією, расою, географією та споживанням алкоголю.

«Ви можете відфільтрувати тих, хто не відповідає вашим стандартам, — сказала вона. − Це стосується значної частини їхнього мислення».

Але прагнення покоління Z до принципових дій також означає «любити сиріт, вдів і бідних, імовірно, більше, ніж це робили попередні покоління», — сказав Дентман.

Любов до сиріт, вдів і бідних залучить покоління Z до церкви, ймовірно, більше, ніж попередні покоління. 

Міллард рекомендує церквам спонукати студентів коледжів чимось зайнятися: дитячим служінням, вітанням відвідувачів у дверях, приєднанням до домашньої групи, відвідуванням чоловічого сніданку.

«Якщо ви можете скласти бачення та дати їм зрозуміти, чому вітати людей у ​​церкві важливо — це зустріти когось, хто є самотнім і розгубленим, і дати їм місце, у якому вони будуть відчувати себе як вдома і з сім’єю — покоління Z візьме волонтерську футболку та зробить  це, — сказав Дентман. «Вони прагнуть змінити ситуацію на краще».

Покоління Z не найкраще за спілкуванням чи відданістю

За іронією долі, найбільш згуртоване покоління в історії також важко знайти.

Поради пасторів кампусу включають встановлення чітких очікувань: попросіть їх відкласти телефон під час зустрічі. Повідомте їм, що коли ви звернетеся до них, вам потрібно, щоб вони відповіли протягом певного періоду часу. Їм навіть можуть знадобитися пояснення щодо наслідків невиконаної роботи.

«Не сприймайте це як прояв неповаги, – сказав Міллард. − Замість того, щоб розчаровуватися, дайте їм знати, що ви хочете від них».

Покоління Z є місіонерським

Вісімдесят два відсотки християнських підлітків сказали Барні, що для них важливо ділитися своєю вірою. Вони серйозні: майже 80 відсотків розмовляли з кимось про Бога за останній рік. Це не викликає у них страху чи гніву; натомість ці розмови змушують їх відчувати себе спокійними та мирними.

«Вони мають ревність до Господа, — сказав Міллард. − Це дійсно захоплююче. Вони хочуть поділитися своєю вірою, поговорити з людьми, отримати виклик, увійти в раніше табуйовані розмови. Вони хочуть робити ці речі».

«Це покоління — наші місіонери, — сказав Дентман. − Ці студенти з’являються у світі, який не є християнським». У той час як попередні покоління виросли в християнській Америці та виїжджали за кордон, щоб знайти групи людей, які не охоплені, покоління Z «більш підготовлене для досягнення [постхристиянських] Сполучених Штатів або наступного покоління, ніж будь-хто інший».

Мало того, вони можуть йти туди, куди не можуть попередні покоління.

«Вони створюють віртуальні світи прямо зараз, – сказав Дентман. − У той час, коли відбувалися відродження, напевно, було важко обійтися без якогось християнина, який не дасть тобі брошури чи не поговорить з тобою в перукарні».

Сьогодні легко переміщатися по Інтернету, ніколи не натикаючись на християнство, сказав він. «Я думаю, що цифрові місії очолюватиме це покоління. Бог робить щось унікальне в цьому поколінні».

Міллард бачить «велику можливість для великої роботи в царстві» в Gen Z. «Мені справді дуже подобається це покоління. Моя робота з ними захоплює мене тим, куди рухається церква».

Його порада старшим християнам: «Не бійтеся їхніх запитань. Не бійтеся їхніх сумнівів. Просто продовжуйте говорити правду».

Джерело: thegospelcoalition.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button