Для життя

5 біблійних принципів щасливого подружжя

Принцип перший: «як свої тіла».

Перший принцип стосується чоловіків. Слово Боже каже: «Чоловіки, любіть своїх дружин, як і Христос полюбив Церкву, і віддав за неї Себе… Чоловіки повинні любити дружин своїх так, як власні тіла, бо хто любить дружину свою, той любить самого себе… Отже, нехай кожен із вас зокрема любить так свою дружину, як самого себе» (Еф. 2:25,28,33).

Коли чоловік приходить із роботи і відпочиває, але при цьому вимагає, щоби дружина, яка теж щойно прийшла з роботи, відразу почала займатися домашніми справами – вкрай неправильний підхід. Виходить, своє втомлене тіло ніжно поклав відпочивати на диван, а втомлену дружину відправив працювати по господарству «в другу зміну». «Любіть, як свої тіла», – підкреслює Біблія. Турбуватися і переживати про дружину потрібно так, як ти турбуєшся про себе самого. Адже вона і є частиною тебе, як сказав Адам: «Оце тепер вона кість від костей моїх, і тіло від тіла мого (Бут. 2:23). Тому, як вчить Біблія: «Чоловіки, так само живіть разом із дружинами за розумом, як зо слабішою жіночою посудиною, і виявляйте їм честь, бо й вони є співспадкоємиці благодаті життя, щоб не спинялися ваші молитви» (1 Пт. 3:7).

Принцип другий: «хто в домі господар?»

А тепер Біблія звертається до жінок. Жінки, залишайтеся в сім’ї на тому місці, на якому рекомендує Біблія. Що б не стверджувало сучасне суспільство, як би багато не заробляла жінка, головою вдома завжди має бути чоловік. Це чітко підкреслює Писання: «Дружини, коріться своїм чоловікам, як Господеві, бо чоловік голова дружини» (Еф. 5:22,23). Біблія забороняє дружинам намагатися взяти головування над чоловіком. Причому для блага самої жінки. Адже сім’я, у якій зміщено баланс, у якій чоловік поступово відсувається на другий план, в результаті неминуче приходить до краху. Якщо ви не будете з повагою віддавати чоловікові головування в сім’ї, він звикнеться з думкою, що вся відповідальність – на жінці. І просто припинить проявляти ініціативу. Поступово жінка перестане поважати такого чоловіка, а чоловік буде обтяжений життям із жінкою-командиром. Шлюб – чудова річ, не варто його ламати, переставляючи ролі чоловіка і жінки.

Принцип третій: «вгамувати язик».

І якщо для чоловіка перша заповідь щасливого шлюбу – турбуватися і брати на себе відповідальність, то для жінки – контролювати власний язик. Впорається жінка з цим завданням – буде їй сімейне щастя.
Про те, як небезпечно не контролювати свої слова, Біблія каже: «І язик то огонь. Як світ неправости, поставлений так поміж нашими членами, язик сквернить усе тіло, запалює круг життя, і сам запалюється від геєнни… та не може ніхто із людей язика вгамувати, він зло безупинне, він повний отрути смертельної» (Як. 3:6, 8). Зауважте, Слово Боже підкреслює небезпеку, яка виходить від неприборканого язика – «отрута смертельна». Тобто, отрута настільки небезпечна, що запросто може вбити сім’ю.

Саме жінкам особливо важко контролювати слова. І саме тому жінкам особливо потрібно намагатися це робити. «Пиляти» чоловіка, ображати його почуття достоїнства, показувати неповагу до чоловіка – це найкоротший шлях до руйнування сім’ї.

Біблія підкреслює: «А жінка сварлива як ринва, що з неї вода тече завжди» (Пр. 19:13); «Ліпше сидіти в пустинній країні, ніж з сварливою та сердитою жінкою» (Пр. 21:19). А ось як Слово Боже характеризує хороших жінок: «Свої уста вона відкриває на мудрість, і милостива наука їй на язиці» (Пр. 31:26).

Схожі статті

Чому так багато чоловіків намагаються під будь-яким приводом втекти з дому? В кращому випадку – піти до друзів, в гіршому – до товаришів по чарці чи інших жінок? Тому, що там чоловіки знаходять те, що їм важливе: повагу, слова захоплення, схвалення. Тому перше питання п’яного чоловіка: «Ти мене поважаєш?» І відповідь: «Я тебе поважаю!» І чоловіки задоволені: шановані один одним люди сидять, спілкуються. І не тягне нікого додому. Тому що там – жінка, яка не навчилася вгамовувати свій язик. Кожне слово її – закид, докір, удар по чоловічому відчуттю власної гідності. Про це і попереджує Біблія: «Мудра жінка будує свій дім, а безумна своєю рукою руйнує його» (Пр. 14:1).

Дорогі жінки, проведімо експеримент. Протягом хоча б місяця спробуйте побути жінкою по Біблії: не кажіть чоловікові ні одного слова дорікання, але намагайтеся говорити щонайбільше слів підтримки, підбадьорення, поваги, любові. Можливо, спочатку буде важко. Але ви ж мудра жінка, зможете впоратися з труднощами. І подивіться, якими стануть стосунки у вашій сім’ї після того місяця. Без сумніву, до колишніх вам повертатися просто не захочеться.

Принцип четвертий: «ви – окрема держава».

«Покине тому чоловік батька й матір, і пристане до дружини своєї, і стануть обоє вони одним тілом, тому то немає вже двох, але одне тіло. Тож, що Бог спарував, людина нехай не розлучує» (Мт. 19:5,6). Не дарма Біблія підкреслює важливість відділення від батьків. Адже найповніше: фінансове, територіальне, емоційне відділення від тата і мами – один із важливих кроків на шляху до щасливої сім’ї. І, як би не хотілося чоловікові чи дружині прийти до своєї мами зі скаргою на «другу половинку», цього робити не потрібно в жодному випадку. Ви – окрема держава. Все, що відбувається у вашій сім’ї, – суверенна справа вас двох. Втручання зовні, а тим більше втручання батьків, не вирішить ваших проблем, а, навпаки, створить нові.

Принцип п’ятий: «не ухиляйтесь».

Багато хто заявляє, що християнство вважає секс чимось брудним і недостойним. Так, секс поза шлюбом таким і є. Але інтимні стосунки у шлюбі – це те, на боці чого і християнство стоїть упевнено. Адже сама Біблія вчить цьому. Слово Боже не лише не відгукується з недбалістю про інтимний бік шлюбу, але, навпаки, умовляє подружжя не забувати про цю важливу складову сімейного життя: «Не вхиляйтесь одне від одного, хібащо дочасно за згодою, щоб бути в пості та молитві, та й сходьтеся знову докупи» (1 Кор. 7:5); «Дружина не володіє над тілом своїм, але чоловік; так же само й чоловік не володіє над тілом своїм, але дружина» (1 Кор. 7:4)».

Слово Боже підкреслює – інтимна близькість зміцнює сім’ю, є важливою складовою подружнього життя. До того ж є найкращою протиотрутою від будь-якого роду зради. Дружини, пам’ятайте це, і нехай не «болить у вас голова».

Ось такі принципи побудови щасливого шлюбу пропонує Біблія. Додайте до цього ще головні принципи християнського відношення до ближнього: вміння прощати, поблажливість до слабкостей іншого, страх образити – і ви отримаєте ідеальний рецепт по-справжньому щасливої сім’ї.

Ірина Хаджебіекова

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Одне повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!