Християнські новини

Відносини між США та Китаєм загострилися через питання релігійних утисків

Нещодавно держсекретар США Майк Помпео звинуватив китайське керівництво у порушенні релігійної свободи та тиску на країни, які через це не взяли участь у конференції, присвяченій свободі віросповідання, яка проходила в США. За даними Reuters, він назвав Китай «домом для однієї з найгірших криз у сфері прав людини нашого часу» та «плямою століття».
Як повідомляє, The Guardian, виступаючи на міжнародній конференції релігійної свободи, Помпео засудив Китай за масштабні затримання в західному регіоні Сіньцзяну, де близько 1 мільйона мусульманських уйгурів та інших релігійних меншин утримуються в таборах інтернованих. Ці звинувачення вже обговорювалися на міжнародному рівні. Близько двох десятків країн на засіданні Ради ООН з прав людини закликали Китай припинити переслідування етнічних уйгурів у західному регіоні Сіньцзяну.

Заяви Помпео прозвучали після того, як президент США Дональд Трамп зустрівся в Білому домі з жертвами релігійних переслідувань з багатьох країн, включаючи Китай, Туреччину, Північну Корею, Іран і М’янму. Китайську делегацію на зустрічі з президентом представляли представники різних релігій (християнства, ісламу, буддизму).
З підтримкою свободи віросповідання в Китаї висловився і віцепрезидент США Майк Пенс: «Якими б не були наші переговори з Пекіном, ви можете бути впевнені, що американський народ буде солідарним з людьми будь-якої віри в Китайській Народній Республіці … Ми будемо молитися за день, коли вони зможуть вільно жити по вірі без страху переслідування”.
Натомість Китай звинуватив США в «політизації релігійного питання та втручанні у внутрішні справи Китаю». Прес-секретар китайського МЗС Лу Канг відповів на звинувачення держсекретаря США: «Ми вимагаємо, щоб Сполучені Штати правильно розглядали релігійну політику Китаю і статус релігійної свободи в Китаї, а також припинили використовувати проблему релігії для втручання в справи інших країн».
Відносини Китаю та США залишаються напруженими через торгівельні обмеження, які американський уряд наклав на КНР, а питання прав людини та обмеження релігійної свободи посилюють напруження.

Більше про ситуацію в Китаї:

Як відомо, Китай – доволі закрита комуністична країна. Попри значний ріст кількості віруючих людей в КНР, держава усіляко обмежує їх право вільно сповідувати свою віру. В останньому звіті правозахисної організації OPEN DOORS Китай піднявся з 43 на 27 місце в переліку держав, де християнство переслідується найбільше. Цьому посприяла політика уряду КНР, що не лише не дозволяє створювати нові помісні церкви та громади, але й закриває вже наявні та переслідує релігійних лідерів.

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Читайте нас в Телеграм

Джерело: Християни для України

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button