Домашня » Новини » Знайдено мозаїку з зображенням старозаповітного оазису Єлім

Знайдено мозаїку з зображенням старозаповітного оазису Єлім

5
Поширень
Pinterest WhatsApp

Команда американських і ізраїльських археологів виявила на півночі Ізраїлю в синагозі, яка датується V століттям, мозаїки з біблійними сюжетами. Зокрема, на мозаїках були зображені звірі, описані пророком Даниїлом, а також оазис Єлім, в якому євреї зупинилися під час втечі з Єгипту, повідомляє N+1.

Синагога розташовується в селі Хукок, яке була побудоване на місці поселення бронзової доби. Археологи почали розкопки тут у 2011 році. У 2012 році їм вдалося знайти першу мозаїку, яка прикрашала синагогу, а за нею послідували і інші. Серед них були мозаїки на біблійні сюжети, у тому числі будівництво Вавилонської вежі, Ноїв ковчег і кит, що проковтнув Іону.

У 2019 році були знайдені нові мозаїки. На одній з них були зображені четверо звірів, описаних пророком Даниїлом. Збереглися зображення лише двох з них: ведмедя з трьома іклами і чудовиська з залізними зубами. Крім того, дослідники виявили також зображення оазису Єлім, де євреї під проводом Мойсея зупинялися на шляху з Єгипту.

Більше про Біблійну археологію:

Вчені відзначають, що це перше зображення Єліма в стародавньому іудейському мистецтві. Творці мозаїки розділили її на три смуги. На одній зображені збирачі в набедрених пов’язках, які спускають на землю грона фініків. На інший зображений ряд оточених фініковими пальмами колодязів, на третій панелі чоловік у короткій туніці, тримаючи глечик з водою, входить у браму міста, оточеного зубчастими стінами. Над стінами зроблено напис: “І прийшли в Єлім”.

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Телеграм Слово про Слово

Читайте нас в Телеграм

 

Джерело: ZN.UA

Попередня Стаття

Джон Толкін і дар смерті

Наступна Стаття

Від однієї крові - про душу

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *