Парламент підтримав позицію щодо обов’язкової згоди на трансплантацію

0
Поширень
Pinterest Google+

Під час доопрацювання Закону щодо трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини парламентарі врахували позицію Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій щодо обов’язкової згоди донора на трансплантацію.

Напередодні голосування Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звернулася до керівників парламентських фракцій з проханням підтримати підхід «презумпції незгоди» на трансплантацію, запропонований до другого читання Комітетом ВР з питань охорони здоров’я. Цей підхід передбачає неможливість проведення подібних операцій без прижиттєвої письмової згоди донора, а у разі її відсутності – за умови письмової згоди його найближчих рідних.

Прийнятий закон також забороняє укладати чи пропонувати договори купівлі-продажу анатомічних матеріалів людини.

Прийнятий закон відкриває можливість для впровадження в Україні сучасної системи трансплантології, вводить посаду трансплант-координатора і запроваджує добровільну згоду особи на вилучення її органів після смерті. Тобто вилучити анатомічні матеріали (органи, їх частини, тканини, анатомічні утворення, клітини людини, фетальні матеріали) можна, лише якщо людина за життя дала на це згоду. Так що від нині трансплантація можлива в рамках українського законодавства.

Інститут релігійної свободи, Київ

Попередня стаття

В Національному Дні Молитви візьмуть участь біля 10 тис. чоловік

Наступна стаття

31 травня в Українському Домі відбувся VII Національний Молитовний сніданок

Немає коментарів

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *